Adam Gołębiewski

Czytasz wypowiedzi znalezione dla frazy: Adam Gołębiewski




Temat: Dług(1999


produkcja: Polska
gatunek: Dramat
data premiery: 1999-11-19 (Polska)
OPIS
Opowieść o strachu, nadziei i desperacji. Dramatyczna historia dwójki przyjaciół i człowieka, który zamienił ich życie w koszmar. Dwaj młodzi biznesmeni szukają swojej szansy. Zamiast niej spotykają człowieka, który postanowił skorzystać na ich łatwowierności. Postawił warunki, oni je odrzucili i próbowali zapomnieć o popełnionym błędzie. On pamiętał. Prośbą i groźbą, szantażem i łagodną perswazją próbował wymusić na nich spłatę wyimaginowanego długu. Nie sposób się od niego uwolnić. Chyba że... Taka historia jak senny koszmar czy okrutna bajka mogła wydarzyć się w każdym wielkim lub małym mieście świata. Wydarzyła się w Warszawie - naprawdę.
OBSADA
Robert Gonera :Adam
Jacek Borcuch :Stefan
Andrzej Chyra :Gerard
Cezary Kosiński :Tadeusz
Joanna Szurmiej :Basia
Agnieszka Warchulska :Jola
Przemysław Modliszewski :"Młody", pomocnik Gerarda
Krzysztof Gordon :Ojciec Adama
Sławomira Łozińska :Matka Adama
Maria Robaszkiewicz :Matka Basi
Edyta Bach :Joanna, siostra Adama
Jakub Bach :Jurek, siostrzeniec Adama
Joanna Kurowska :Ania, ciężarna leżąca w szpitalu wspólnie z Basią
Henryk Gołębiewski :Robotnik na budowie
Jerzy Gudejko :Lekarz opiekujący się Basią w szpitalu




Haslo




Temat: Pierwsza liga w Gliwicach??Czemu nie!!
Piast Gliwice 2-1 ŁKS Łomża
Marcin Nowak 45, Adam Kompała 77 (k) - Tomasz Bzdęga 14

Piast: 1. Grzegorz Kasprzik - 6. Marcin Nowak, 4. Adam Banaś, 3. Mirosław Widuch (68, 19. Michał Szczyrba), 20. Maciej Michniewicz - 10. Krzysztof Kukulski, 5. Paweł Gamla, 9. Adam Kompała, 22. Daniel Chylaszek - 11. Wojciech Kędziora, 21. Stanisław Wróbel (46, 14. Michał Filipowicz; 71, 17. Tomasz Podgórski).

Łomża: 1. Pavol Pronaj (54, 12. Michał Chachuła) - 4. Paweł Galiński, 13. Krzysztof Janicki, 15. Paweł Jurgielewicz, 7. Cezary Stefańczyk - 23. Sebastian Kęska, 2. Mikołaj Skórnicki, 3. Daniel Gołębiewski (74, 6. Adrian Citko), 19. Artur Łazar - 11. Georgi Biżew, 9. Tomasz Bzdęga (81, 14. John Raus).

żółte kartki: Kędziora, Podgórski - Stefańczyk.

sędziował: Grzegorz Stęchły (Jarosław).
widzów: 3.500.





Temat: egzamin polityka społeczna i programowanie rozwoju...
Czyli na razie wyglada to chyba tak:

PROGRAMOWANIE ROZWOJU 5.02 godz 9-13
9.00
1 Marta Jaztrzębska
2 Kamil Kowalik
3 Tadeusz Kozak
4 Kaja Kasperska
5 Marcin Jabłoński
6 Iwona Jazgara

10.00
1 Jagoda Jóżwiak
2 Jolanta Kalamus
3 Natalia Kowal
4 Olga Guzik
5 Norbert Kazuła
6

11.00
1 Jan Ćwiek
2 Michał Gołębiewski
3 Arek Gleń
4 Adam Koziara
5 Paweł Kapuściński
6 Paweł Gołda

12.00
1 Mariola Latusek
2 Ilona Kopcińska
3 Joanna Judka
4 Andrzej Kosowski
5 Dawid Deręgowski
6 Marcin Konwerski

13.00
1 Paweł Krzciuk
2 Paweł Kamiński
3 Maciej Koszyk
4 Piotr Janczak
5 Tomasz Górski
6 Dorota Jałowiec

POLITYKA SPOŁECZNA 7.02 godz 9-13
9.00
1 Kaja Kasperska
2 Marta Jastrzębska
3 Iwona Jazgara
4 Marcin Jabłoński
5 Jan Ćwiek
6 Michał Gołębiewski

10.00
1 Dawid Deręgowski
2 Marcin Konwerski
3 Kamil Kowalik
4 Tadeusz Kozak
5 Norbert Kazuła
6 Olga Guzik

11.00
1 Arek Gleń
2 Tomasz Górski
3 Jagoda Jóźwiak
4 Dorota Jałowiec
5 Jolanta Kalamus
6 Natalia Kowal

12.00
1 Mariola Latusek
2 Ilona Kopcińska
3 Asia Judka
4 Adam Koziara
5 Paweł Kapuściński
6 Andrzej Kosowski

13.00
1 Paweł Krzciuk
2 Paweł Kamiński
3 Maciej Koszyk
4 Piotr Janczak
5 Joanna Jucha
6 Paweł Gołda dnia Wto 17:13, 03 Lut 2009, w całości zmieniany 4 razy



Temat: KJS Mikołajki 2007
wyniki w klasyfikacji generalnej:

1. Paweł Tomaszek / Adam Tomaszek 4
2. Piotr Polowczyk / Paweł Klimkowski 2
3. Bartosz Dąbkowski / Lech Cisowski 3
4. Krzysztof Oracz / Piotr Skrobisz 3
5. Maciek Matysiak / Inez Adamska 2
6. Adam Tomalak / Jakub Domański 3
7. Piotr Lisicki / Gosia Rosińska 2
8. Konrad Kojda / Michał Kojda 2
9. Rafał Trzaska / Dorota Gołębiewska 3
10. Tomasz Wikieł / Tomasz Wichrowski 4
11. Michał Czarnocki / Marek Nowowiejski 2
12. Bartosz Jędrychowicz / Mateusz Moczorodzyński 3
13. Michał Gołębiewski/ Michał Gac 1
14. Andrzej Łapkiewicz / Anna Kowalska G
15. Ziemowit Jędryczkowski / Ryszard Plucha 4
16. Radosław Piedziuk / Tomasz Puczkowski 4
17. Michał Bochenek / Andrzej Gieroń 1

ze swojej strony chciałam Wam wszystkim jeszcze raz pogratulować i podziękować za udział w ostatniej naszej imprezie w tym sezonie. Mam nadzieję, że nie zabraknie Was na następnych w przyszłym roku



Temat: KJS Mikołajki 2007
lista się wydłuża

stan na 30.11. godz. 11

Michał Gołębiewski Michał Gac Fiat 126p 1
Michał Bochenek Andrzej Gieroń Fiat S.C. 1

Piotr Polowczyk Paweł Klimkowski Ak Centrum Fiat C.C. 2
Jakub Kokoszka Piotr Pawlak Opel Corsa 2
Piotr Lisicki Gosia Rosińska Ak Polski Daihatsu 2
Paweł Wyszyński Justyna Kieliszczyk Ak Polski Fiat C.C. 2
Michał Czarnocki Marek Nowowiejski Ak Polski Fiat S.C. 2
Maciek Matysiak Inez Adamska Fiat S.C. 2

Rafał Trzaska Dorota Gołębiewska Ak Polski VW Polo 3
Łukasz Dąbkowski Ak Polski Ford Escort 3
Piotr Pelak Piotr Klimek LADA 3
Adam Tomalak Jakub Domański Citroen Saxo 3
Krzysztof Oracz Piotr Skrobisz Citroen C2 VTS 3
Grzegorz Szlanta Grzegorz Szlanta Citroen Saxo 3

Tomasz Wikieł Tomasz Wichrowski Opel Astra 4
Robert Cichewicz Grzegorz Dziewulski Mitsubishi Lancer 4
Ziemowit Jędryczkowski Ryszard Plucha Ak Polski Nissan Almera 4
Mariusz Runo Andrzej Klimek Fiat Brava 4



Temat: TURNIEJ LOTRA (styczeń)
Drugi, post bo sprawa ważna .
I tak, przyjmujemy, zgłoszenia według, których będziecie grali, jak narazie będzie 12 miejsc, może uda nam się zwiększyć do 16(tego na 100% dowiemy się za tydzień), jeśli będzie kilka zgłoszeń więcej . Zgłoszenia prosze nadsyłać na moje gg 3839388, albo na e-mail Fifi003@interia.pl w zgłoszeniu, ma sie zawierać wasze imie, nazwisko i ksywka. Post będe edytował, gdy ktoś sie zgłosi Narazie zgłoszeni:
1. Filip ''Fifiberd'' Magdziarz
2. Krystian ''Thingol3'' Wawrocki
3. Łukasz "Tokjo" Duszyński
4. Maciej "Brain" Żelechowski
5. Mateusz "Chewie" Krzewiński
6. Adam "Gołąb" Gołębiewski
7. Bartłomiej "Orson" Górnicki
8. Wojciech "Ponury" Kowalski
9. Adam "Dziki" Dzikowski(tylko przyjdź)




Temat: Wasza jedenastka "Marzeń" Polonii na najbliższy se
Generalnie widzę podobny skład, ale kilka transferów wydaje się raczej niemożliwych (Michał Goliński, Adrian Sikora, Filip Burkhardt)

Bramkarze:
Żankarlo Simunić
Rafał Misztal
Bartłomiej Fogler

Obrońcy:
Błażej Telichowski
Jacek Moryc
Branko Husika
Grzegorz Matlak
Tomasz Dudek
Maciej Goliński
Marcin Rosłoń
Rafał Lasocki
Bartosz Jurkowski

Pomocnicy
Marek Citko
Adrian Mierzejewski
Mariusz Zasada
Adam Cichon
Krzysztof Bąk
Michał Goliński
Maciej Biernacki
Łukasz Piątek
Łukasz Kępa
Paweł Nowacki
Igor Kozioł

Napastnicy
Daniel Gołębiewski
Charles Nwouge
Frank Egharevba
Jacek Kosmalski
Łukasz Jarosiewicz
Paweł Buśkiewicz
Tomasz Szewczuk

----------------------Simunić------------------------
Moryc--------Rosłoń-----Husika-------Telichowski(Lasocki)
Bąk----------Biernacki---Kozioł-------Zasada-----
------------Nwouge---------Gołębiewski------------



Temat: KJS Mikołajki 2007
godz 15:50

Michał Gołębiewski Michał Gac Fiat 126p 1
Michał Bochenek Andrzej Gieroń Fiat S.C. 1

Jakub Kokoszka Piotr Pawlak Opel Corsa 2
Piotr Lisicki Gosia Rosińska Ak Polski Daihatsu 2
Paweł Wyszyński Justyna Kieliszczyk Ak Polski Fiat C.C. 2
Michał Czarnocki Marek Nowowiejski Ak Polski Fiat S.C. 2
Piotr Polowczyk Paweł Klimkowski Ak Centrum Fiat C.C. 2
Maciek Matysiak Inez Adamska Fiat S.C. 2
Konrad Kojda Michał Kojda Fiat S.C. 2

Rafał Trzaska Dorota Gołębiewska Ak Polski VW Polo 3
Łukasz Dąbkowski Ak Polski Ford Escort 3
Piotr Pelak Piotr Klimek LADA 3
Adam Tomalak Jakub Domański Citroen Saxo 3
Krzysztof Oracz Piotr Skrobisz Citroen C2 VTS 3
Grzegorz Szlanta Grzegorz Szlanta Citroen Saxo 3
Bartosz Dąbkowski Lech Cisowski Skoda Felicja 3
Bartosz Jędrychowicz Mateusz Moczorodzyński Honda CRX 3

Radosław Piedziuk Tomasz Puczkowski AS MAK BMW 318 4
Tomasz Wikieł Tomasz Wichrowski Opel Astra 4
Robert Cichewicz Grzegorz Dziewulski Mitsubishi Lancer 4
Ziemowit Jędryczkowski Ryszard Plucha Ak Polski Nissan Almera 4
Mariusz Runo Andrzej Klimek Fiat Brava 4



Temat: KJS Mikołajki 2007
do chwili obecnej wpłyneło 15 zgłoszeń

Michał Gołębiewski, Michał Gac, Fiat 126p 1
Piotr Polowczyk, Paweł Klimkowski, Fiat C.C. 2
Jakub Kokoszka, Piotr Pawlak, Opel Corsa 2
Paweł Wyszyński Justyna Kieliszczyk Fiat C.C. 2
Michał Czarnocki Marek Nowowiejski Fiat S.C. 2
Maciek Matysiak Inez Adamska Fiat S.C. 2
Rafał Trzaska Dorota Gołębiewska VW Polo 3
Łukasz Dąbkowski Ford Escort 3
Piotr Pelak Piotr Klimek LADA 3
Adam Tomalak Jakub Domański Citroen Saxo 3
Krzysztof Oracz Piotr Skrobisz Citroen C2 VTS 3
Tomasz Wikieł Tomasz Wichrowski Opel Astra 4
Robert Cichewicz Grzegorz Dziewulski Mitsubishi Lancer 4
Ziemowit Jędryczkowski Ryszard Plucha Nissan Almera 4
Mariusz Runo Andrzej Klimek Fiat Brava 4



Temat: Poszukuję kontaktu w USA w celu nawiązania współpracy
Ja przebywam tu legalnie i chetnie podejme sie takiej wspolpracy.
Poza tym moja praca zwiazana jest z Internetem, wiec nie bedzie raczej
problemow natury technicznej tu na miejscu.
Jakbys to widzial?

Pozdr.
Adam





Nawiąże kontakt w USA z osobą przebywającą tam na stałe (lagelnie!).
Współpraca polegałaby na kupowaniu na E-Bay wskazanych przeze przedmiotów
opatrzonych komentarzem "will ship to USA only" a następnie dostarczaniu
ich
do mnie.
Wszelkie ustalenbia dot. prowizji i tym podobnych tylko prywatnie.
Ważne, aby osoba była konkretna i przebywała w USA legalnie. Całość
przedsięwzięcia jest legalna.
Pokrywam wszelkie koszty.

--

--
Z pozdrowieniami
Robert Gołębiewski
tłumaczenia, DTP i druk
www.golebiewski-robert.com






Temat: Orlik Brzeg juniorzy mlodsi - sezon 2007/08
SKS Orlik Brzeg – UKS Iskra Bydgoszcz 32:38 (16:21)

Orlik: Sebastian Gołębiewski, Kamil Nicpoń - Marcel Ungier 11, Sebastian Jurek 5, Dawid Michalak 4, Dawid Podgórski 4, Waldemar Stanoszek 4, Mateusz Włodek 4, Mariusz Wojtyła, Wojciech Madura, Marcin Orzycki, Igor Grabowski, Michał Adwent.
Kary: 8 minut.

Iskra: Antoni Zalewski, Adrian Łysek - Jakub Dominik 13, Mateusz Wróblewski 7, Marcin Miedziejko 7, Patryk Irzemski 6, Filip Stępniak 2, Tomasz Napierała 2, Martin Hemmerling 1, Dawid Milewski, Tomasz Buda, Mateusz Grochowski.
Kary: 12 minut.

Mecz był wyrównany do 15 minuty. Potem bydgoszczanie systematycznie powiększali przewagę, natomiast gospodarze nie dawali za „wygraną” i walczyli do końca.

KSSPR Końskie – UKS Heweliusz Żukowo 41:30 (20:14)

KSSPR: Sebastian Pająk, Jan Sypytkowski -Marcin Pałka 17, Karol Miśta 6, Piotr Kowal 6, Patryk Kosma 3, Łukasz Kuleta 3, Michał Rokita 2, Sławomir Majchrzak 2, Patryk Śliwiński 1, Ernest Miller 1, Paweł Zając.
Kary: 18 minut.

Heweliusz: Adam Sylka, Łukasz Szustak - Szymon Marchewicz 7, Krzysztof Cirocki 5, Michał Piwowarczyk 5, Michał Ankudowicz 4, Paweł Kmita 3, Szymon Wydrowski 2, Adam Syldatk 2, Bartosz Fularczyk 2, Robert Jakubek, Michał Peta. Kary: 10 minut.

KSSPR nie zagrał na swoim wysokim poziomie.Zawodnicy seryjnie marnowali dogodne sytuacje strzeleckie. Zwycięstwo KSSPR mogłoby być jeszcze większe, ale na przeszkodzie stanęli obydwaj bramkarze z drużyny Hewiliusza.

Tabela:
1.KSSPR Końskie 1 2 41:30
2.UKS Iskra Bydgoszcz 1 2 38:32
3.UKS Orlik Brzeg 1 0 32:38
4.UKS Heweliusz Żukowo 1 0 30:41



Temat: Piłka ręczna szkolna 2005/06
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Brzegu zostali mistrzami Opolszczyzny w piłce ręcznej szkół podstawowych. Trzecie miejsce zajął inny zespół z Brzegu – PSP nr 1.
Podopieczni Marka Szulczewskiego byli zdecydowanie lepsi od wszystkich trzech rywali, którzy stanęli im na drodze w turnieju finałowym, wysoko z nimi wygrywając, blisko drugiego miejsca była drużyna prowadzona przez Mirosława Kołodziejczyka, ale porażka dwoma bramkami z zespołem z Ozimka, dała im trzecią lokatę.
To ogromny sukces brzeskiego szczypiorniaka, co daje nadzieję na przyszłość tej dyscypliny w Brzegu, za kilka lat chłopcy z tych zespołów mogą stanowić o sile pierwszego zespołu Orlika, czego im życzymy.

Wyniki finału
SP Ozimek – SP Strzelce 16:8; SP 1 Brzeg – SP 3 Brzeg 11:20; SP Ozimek – SP 1 Brzeg 14:12; SP Strzelce – SP 3 Brzeg 8:27; SP Ozimek – SP 3 Brzeg 11:19; SP Strzelce – SP 1 Brzeg 8:15

1. SP 3 Brzeg 3 6 66:30
2. SP Ozimek 3 4 41:39
3. SP 1 Brzeg 3 2 38:42
4. SP Strzelce 3 0 24:58

SP 3 Brzeg: Mateusz Włodek, Paweł Drankowski, Mariusz Wołtyła, Dawid Gryglewski, Adrian Polk, Mariusz Sobczak, Kamil Nicpoń, Paweł Florczuk, Igor Grabowski, Dawid Podgórski, Mateusz Czerwiński, Paweł Kaczmar, Sebastian Gołębiewski, Adrian Mendel, Damian Michalak, Mateusz Klimczak; opiekun Marek Szulczewski

SP 1 Brzeg: Michał Hutowski, Grzegorz Rykowski, Jakub Bandura, Zbigniew Szumlakowski, Adam Wujek, Konrad Betka, Rafał Worobiec, Daniel Sadowniczy, Michał Pruciak, Daniel Owsiak, Dawid Rajpold, Przemysław Wierzba; opiekun Mirosław Kołodziejczyk



Temat: Orlik Brzeg juniorzy mlodsi - sezon 2007/08
KSSPR Końskie - SKS Orlik Brzeg 28:19 (11:11)
KSSPR: Sebastian Pająk, Jan Sypytkowski - Marcin Pałka 6, Paweł Zając 5, Piotr Kowal 5, Karol Miśta 4, Patryk Śliwiński 3, Michał Rokita 2, Łukasz Kuleta 2, Sławomir Majchrzak 1, Patryk Kosma. Kary: 14 minuty.
Orlik: Sebastian Gołębiewski - Marcel Ungier 6, Sebastian Jurek 5, Dawid Michalak 3, Marcin Orzycki 2, Jarosław Bus 1, Dawid Podgórski 1, Igor Grabowski 1, Waldemar Stanoszek, Michał Adwent. Kary: 6 minut.
W pierwszej połowie gospodarze zlekceważyli gości. W drugiej odsłonie trochę wzięli się do roboty i w efekcie wygrali całe spotkanie 28:19. Wielkie brawa należą się kibicom z Brzegu, którzy cały czas dopingowali swoją drużynę podczas całego turnieju.

UKS Heweliusz Żukowo - UKS Iskra Bydgoszcz 29:30 (13:15)
Heweliusz: Adam Sylka, Łukasz Szustak - Krzysztof Cirocki 9, Bartosz Fularczyk 4, Michał Piwowarczyk 4, Adam Syldatk 3, Damian Gronowski 3, Michał Ankudowicz 2, Paweł Kmita 2, Szymon Marchewicz 1, Szymon Wydrowski 1, Michał Peta. Kary: 8 minut.
Iskra: Antoni Zalewski, Adrian Łysek - Jakub Dominik 11, Mateusz Wróblewski 8, Patryk Irzemski 5, Filip Stępniak 2, Tomasz Napierała 2, Martin Hemmerling 1, Marcin Miedziejko 1, Tomasz Buda, Mateusz Grochowski. Kary: 8 minuty.
Mecz bardzo wyrównany. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo. Dramaturgia meczu przez całe 60 minut. Brawa za walkę dla obydwu drużyn.

Tabela końcowa zawodów:
1.KSSPR Końskie 3 6 118:69 – awans
2.UKS Iskra Bydgoszcz 3 4 88:110 – awans
3.UKS Orlik Brzeg 3 2 88:93
4.UKS Heweliusz Żukowo 3 0 86:108



Temat: Konkurs fotograficzny "Najładniejszy zakątek Ciechanowa

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Na ogłoszony przez prezydenta konkurs fotograficzny na najładniejszy zakątek Ciechanowa wpłynęło niewiele prac. Wyboru najlepszych dokonało jury w składzie: Marek Zalewski – przewodniczący, Ewa Blankiewicz, Arkadiusz Gołębiewski, Bolesław Prus. Komisja konkursowa zdecydowała się nie przyznawać I nagrody. II nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Adam Rybicki. III nagrody po 400 zł otrzymali: Blandyna Borasińska, Marek Barcz i Maciej Baranowski. Nagrodzone prace zaprezentujemy w następnym numerze.


Myślę że małe zaintersowanie wynikało ze skomplikowanych warunków konkursu (potrzeba wywołania drogiej odbitki w dużym formacie) W analogicznym konkursie w Warszawie wystarczyło przysłać zdjęcie w odpowiednim formacie na CD.



Temat: egzamin polityka społeczna i programowanie rozwoju...
Dzięki za uwzględnienie na liście. Pozwolę sobie nanieść drobną poprawkę, abym nie był jedynym anonimem:D
POLITYKA SPOŁECZNA 7.02 godz 9-13
9.00
1 Kaja Kasperska
2 Marta Jastrzębska
3 Iwona Jazgara
4 Marcin Jabłoński
5 Jan Ćwiek
6 Michał Gołębiewski

10.00
1 Dawid Deręgowski
2 Marcin Konwerski
3 Kamil Kowalik
4 Tadeusz Kozak
5 Norbert Kazuła
6 Olga Guzik

11.00
1 Arek Gleń
2 Tomasz Górski
3 Jagoda Jóźwiak
4 Dorota Jałowiec
5 Jolanta Kalamus
6 Natalia Kowal

12.00
1 Mariola Latusek
2 Ilona Kopcińska
3 Asia Judka
4 Adam Koziara
5 Paweł Kapuściński
6 Andrzej Kosowski

13.00
1 Paweł Krzciuk
2 Tomasz Sugalski (2014)
3 Renata Bojarska
4 Piotr Janczak
5 Joanna Jucha
6 Paweł Gołda

14.00
1 Mariusz Cukierski
2 Darek Kukowka
3 Joanna Mróz
z gr 2012:
4. Kasia Pacula
5. Agnieszka Wiśniowska
6. Kasia Palacz

Sugee dnia Pią 2:57, 06 Lut 2009, w całości zmieniany 1 raz



Temat: egzamin polityka społeczna i programowanie rozwoju...

egzamin do limitu 50 osób, więc zamiast zapisywać się jako siodma osoba, lepiej stworzyć nową grupę na 14...

Ok skoro tak to juz dopisuje szanownego kolege Sugee'ego na 14

POLITYKA SPOŁECZNA 7.02 godz 9-13
9.00
1 Kaja Kasperska
2 Marta Jastrzębska
3 Iwona Jazgara
4 Marcin Jabłoński
5 Jan Ćwiek
6 Michał Gołębiewski

10.00
1 Dawid Deręgowski
2 Marcin Konwerski
3 Kamil Kowalik
4 Tadeusz Kozak
5 Norbert Kazuła
6 Olga Guzik

11.00
1 Arek Gleń
2 Tomasz Górski
3 Jagoda Jóźwiak
4 Dorota Jałowiec
5 Jolanta Kalamus
6 Natalia Kowal

12.00
1 Mariola Latusek
2 Ilona Kopcińska
3 Asia Judka
4 Adam Koziara
5 Paweł Kapuściński
6 Andrzej Kosowski

13.00
1 Paweł Krzciuk
2 Paweł Kamiński
3 Maciej Koszyk
4 Piotr Janczak
5 Joanna Jucha
6 Paweł Gołda

14.00
1 Sugee 2014 (za T. Kowalika)
2
3
4
5
6



Temat: Konkurs fotograficzny "Najładniejszy zakątek Ciechanowa

Ze strony UM:

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Na ogłoszony przez prezydenta konkurs fotograficzny na najładniejszy zakątek Ciechanowa wpłynęło niewiele prac. Wyboru najlepszych dokonało jury w składzie: Marek Zalewski – przewodniczący, Ewa Blankiewicz, Arkadiusz Gołębiewski, Bolesław Prus. Komisja konkursowa zdecydowała się nie przyznawać I nagrody. II nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Adam Rybicki. III nagrody po 400 zł otrzymali: Blandyna Borasińska, Marek Barcz i Maciej Baranowski. Nagrodzone prace zaprezentujemy w następnym numerze.


Myślę że małe zaintersowanie wynikało ze skomplikowanych warunków konkursu (potrzeba wywołania drogiej odbitki w dużym formacie) W analogicznym konkursie w Warszawie wystarczyło przysłać zdjęcie w odpowiednim formacie na CD.

I tu się zgodzę. W erze komputerów, płyt CD i innych mniej lub bardziej przydatnych rzeczy, można by było zmienić sposób przesyłania i prezentowania zdjęć...



Temat: Najbardziej trudne utwory do zagrania
Przylaczam sie do Jacka odnosnie Regera, ale nie ze wzgledu na trudnosci techniczne, ale ze wzgledu na trudnosci muzyczne, Stworzenie takiego napiecia w jego utworach, ktore byloby rozladowane na koncu utworu udaje sie tylko nielicznym (Tomasz Adam Nowak, Golebiewski, i jeszcze jeden mlody szwajcar, którego nazwiska nie pamietam). A z technicznych, wbrew pozorom Durufle i Messiaen jest napisany dla ludzi, ale Dupre, z jego kolosalna reka juz nie. Moj typ - fragmenty cyklu Evocation tego kompozytora, zwlaszcza stosunkowo krótkie 10 i 11 glosowe politonalne fragmenty w trzeciej czesci w tempie presto. Gralem, wiem. Nieporównywalne z niczym. Efekt dla sluchacza, jakby organista byl na haju, efekt dla organisty, koszula do wyzymania.
Wbrew pozorom wcale nie trzeba duzo nut, by cos bylo trudne. Np. z messiaena najtrudniejsza wydaje mi sie pierwsza czesc Dyptique. Niby nic, a kazdy ma z tym problem.



Temat: Transfery
bramkarze: Dominik Pusek, Paweł Młodziński

obrońcy: Adam Centkowski, Jakub Gnoiński, Krzysztof Skrzypczak, Paweł Boryczka, Adrian Sarniak (ex. AON Rembertów), Ikemefuna Ozuah Sudy (ex . Narew Ostrołęka)

pomocnicy: Marcin Rosłaniec, Marcin Danielewicz, Mariusz Solecki, Łukasz Siciak, Michał Kopeć, Sergiusz Wiechowski, Piotr Boratyński, Daniel Makowski, Mikołaj Tokaj (obaj ex. AON Rembertów), Sebastian Wrzesiński (ex. Świt Nowy Dwór Mazowiecki)

napastnicy: Łukasz Szary, Paweł Samczyk, Marek Gołębiewski, Dominik Duklaski, Piotr Krawczyk

Moim zdaniem z taka kadra spokojnie powinnismy sie utrzymac w III lidze, i to raczej w gornej czesci tabeli



Temat: 25-26 Wypad w Beskidy
Planuje weekendowy wypad w Beskidy i są dwie opcje
1. Wyjazd w sobote w godzinach popoludniowych godz 16.00 i jakis niedrogi nocleg
2. Wyjazd w niedziele w godzinach rannych 9-10

Dojazd do Wisły, chetni korzystają z uroku parku wodnego w Hotelu Gołębiewski, reszta jedzie przez Pietrzykowice,Buczkowice, Szczyrk,Żywiec ok.40km, Zwiedzamy muzeum Browaru(podobno jest zajebiscie) .Powrót trasą do Częstochowy
Trasa około 350km.
Prędkośc przelotowa 150 -160 km/h
Jak narazie chętni to
1.Marcin_46 + plecak
2.Bombel+ plecak
3.Zbyszek(gsxr)+ plecak
4.Adam+plecak

Jasli ktos chetny to zapraszam



Temat: Wasza jedenastka "Marzeń" Polonii na najbliższy se
No to moja drużyna by wyglądała tak:

Bramkarze:
Żankarlo Simunić
Rafał Misztal
Bartłomiej Fogler

Obrońcy
Mićo Vranjeą
Mariusz Magiera
Błażej Telichowski
Jacek Moryc
Branko Husika
Grzegorz Matlak
Tomasz Dudek
Maciej Goliński

Pomocnicy
Marek Citko
Adrian Mierzejewski
Mariusz Zasada
Adam Cichon
Krzysztof Bąk
Michał Goliński
Maciej Biernacki
Łukasz Piątek
Łukasz Kępa
Paweł Nowacki
Filip Burkhardt

Napastnicy
Daniel Gołębiewski
Charles Nwouge
Frank Egharevba
Jacek Kosmalski
Adrian Sikora
Łukasz Jarosiewicz

-----------------------Simunić------------------------
Moryc--------Vranjes----Matlak--------Husika-----
Bąk-----Biernacki-----Goliński------Burkhardt----
------------Nwouge----------Sikora-----------------




Temat: Mój klub Radomiak Radom
Przychodzą: Adam Bała (P - Zagłębie Sosnowiec), Nikołaj Branfiłow (O - Wisła Płock), Tomasz Brzyski (P - Górnik Łęczna), Andrzej Drachal (N - brak klubu), Tomasz Grudzień (N - Wisła Płock), Waldemar Grzanka (B - Pogoń Szczecin), Graźvydas Mikulėnas (N - FK Ventspils), Krzysztof Sadzawicki (O - RKS Radomsko), Abel Salami (N - brak klubu), Przemysław Skorupa (P - Mazur Karczew), Maciej Terlecki (P - Pogoń Szczecin), Raimondas Vileniąkis (P - Žalgiris Wilno), Tomasz Ziółek (O - Sokół Przytyk)

Odchodzą: Grzegorz Bonin (P - Korona Kielce), Marek Gołębiewski (N - Ruch Wysokie Mazowieckie), Arkadiusz Grzyb (O - Jaguar Wolanów), Krzysztof Majda (P - Arka Gdynia), Piotr Puźniak (N - Pilica Białobrzegi), Krzysztof Pyskaty (B - APÓ Levadeiakós), Mirosław Siara (O - Pilica Białobrzegi), Jacek Wysocki (O - Mazur Karczew), Tomasz Zbrzeźniak (N - GLKS Nadarzyn)

Teoretycznie skład mam dużo lepszy niż na jesień, ale na efekty poczekajmy do rundy wiosennej. Po kilku meczach będzie można coś więcej powiedzieć o naszych szansach utrzymanie bądź baraże.



Temat: zaginął chłopak
forum PRZYRODA przyłącza się do poszukiwań Łukasza Flora


Piszemy do Was wszystkich, żeby prosić o pomoc w odnalezieniu naszego przyjaciela.
W dniu 1 kwietnia,o godzinie 02:50 Łukasz wyszedł z hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, w którym był na wyjeździe służbowym i od tamtej pory ślad po nim zaginął.Policja z rodziną i przyjaciółmi prowadzą poszukiwania.
Pomóż Łukaszowi i rozwieś plakat, roześlij mejla - patrz załącznik Wciąż jest nadzieja na jego powrót

DZIĘKUJEMY
Dagmara i Adam







Temat: Zbliżające się premiery...
A ja czekam na :
Czeka na nas świat

Reżyseria Robert Krzempek
Zdjęcia Adam Nocoń
Scenariusz Robert Krzempek
Obsada Sebastian Pawlak, Jadwiga Lesiak, Elżbieta Okupska, Bartosz Żukowski, Cezary Żak, Jerzy Trela, Henryk Gołębiewski
Rok produkcji 2005
Kraj produkcji Polska
Dystrybutor Monolith Plus
Data premiery 7 kwietnia 2006
Gatunek dramat, komedia

Piotruś, 30-letni bezrobotny mężczyzna, mieszka samotnie w kawalerce na śląskim blokowisku. Utrzymuje go matka, która co miesiąc oddaje mu połowę swojej renty. Nocami dręczą bohatera koszmary. Śni mu się, że zjada matkę żywcem, jak kanibal. Piętnastego dnia miesiąca matka przychodzi zapłakana. Listonosz, roznoszący przekazy emerytalne, uciekł z pieniędzmi w nieznanym kierunku. Ponieważ matka wyjeżdża do sanatorium, Piotruś musi przeżyć miesiąc na własny rachunek.

źródło:esensja.pl




Temat: Bojery - gdzie i jak zacząć.
Dnia 09.11.2006 ->> mazury.info.pl <<- <zbyszek@_wytnij-to_mazury.info.pl> napisał/a:
[quote]
Info na temat noclegow znajdziesz na tej samej stronie.
http://mazury.info.pl/noclegi.html
Sa tam noclegi na kazda kieszen - zarowno luksusowe osrodki w jak
Ognisty Ptak w Ogonkach, czy hotel Golebiewski jak tez kwatery
prywatne.

Poza tym wiekszosc 'firm bojerowych' zapewnia nocleg we
wlasnych/zaprzyjaznionych obiektach.

Ceny noclegow zima na Mazurach sa duzno nizsze niz latem. Jezeli
bedzie potrzebowal jakiejs pomocy/opinii - pisz na priv. Postaram sie
pomoc.
[/quote]
Dzięki, poczytam sobie jeszcze i odezwę się na priv :)
--
Adam "Prawda jest prosta - gdyby było inaczej
każdy głupiec mógłby ją zrozumieć".



Temat: PREMIERY-KINO
Czeka na nas świat

Reżyseria Robert Krzempek
Zdjęcia Adam Nocoń
Scenariusz Robert Krzempek
Obsada Sebastian Pawlak, Jadwiga Lesiak, Elżbieta Okupska, Bartosz Żukowski, Cezary Żak, Jerzy Trela, Henryk Gołębiewski
Rok produkcji 2005
Kraj produkcji Polska
Dystrybutor Monolith Plus
Data premiery 7 kwietnia 2006
Gatunek dramat, komedia

Piotruś, 30-letni bezrobotny mężczyzna, mieszka samotnie w kawalerce na śląskim blokowisku. Utrzymuje go matka, która co miesiąc oddaje mu połowę swojej renty. Nocami dręczą bohatera koszmary. Śni mu się, że zjada matkę żywcem, jak kanibal. Piętnastego dnia miesiąca matka przychodzi zapłakana. Listonosz, roznoszący przekazy emerytalne, uciekł z pieniędzmi w nieznanym kierunku. Ponieważ matka wyjeżdża do sanatorium, Piotruś musi przeżyć miesiąc na własny rachunek.

źródło:esensja.pl



Temat: 8. sezon 2007/08 - II runda play-off (1. mecze) (13.04.08)
BTP Piast Brzeg – QRB - Trafika (5-8) 32:80 (9:13, 12:25, 4:23, 7:19)

BTP: Maciej Głowacki 10, Jakub Konstańciuk 9, Marek Szupieńko 5, Rafał Malinowski 2, Mateusz Jelenkowski 2, Patryk Kiekisz 2, Michał Kucharski 2, Kamil Obodziński, Sebastian Gołębiewski, Michał Górak, Adrian Mendel

QRB: Bartosz Wańczyk 22, Jacek Niesłuchowski 19, Ryszard Dzwonek 14, Paweł Kawcki* 13, Przemek Kielman 6, Paweł Kasprzak 6

OKiR Grodków - Lewin Brzeski Team (5-8) 51:36 (10:12, 7:12, 9:3, 25:9)

Grodków: Wojciech Suchorowski 14, Rafał Gajewski 13, Paweł Ścigała* 11, Michał Niedopytalski 9, Grzegorz Bankiewicz 4

Lewin: Marek Lewandowski 12, Andrzej Janicki 11, Grzegorz Mikrut 5, Łukasz Łosiowski 4, Marek Monkiewicz 4

Astra - Gniotpol Basket Team (1-4) 49:49 (6:15, 12:8, 13:12, 18:14)

Astra: Dawid Turkowski 17, Wiktor Nowacki 8, Marcin Wilk 7, Tomasz Madejczyk 6, Piort Szwed 6, Grzegorz Łyczkowski 5, Tomasz Szwak, Wojciech Drozd, Paweł Ogrodnik

Gniotpol: Marcin Kucharski** 18, Krzysztof Pachołek 9, Tomasz Pieszyński 8, Grzegorz Jarosławski 6, Tomasz Kubiak 5, Robert Dzikiewicz 3, Krzysztof Kołodziejczyk

WSH-E Basket – Mysłek - Optident (1-4) 63:61 (8:15, 19:20, 13:17, 23:9)

WSH-E: Dariusz Szeniszewski 17, Szymon Kawarski 13, Łukasz Marciniak 8, Przemysław Sempik 7, Konrad Lin 7, Krzysztof Bursa 6, Rafał Kuczyński 6

Mysłek: Adam Adamczyk* 31, Andrzej Rolski 10, Marek Soroka 6, Filip Kołecki 6, Artur Zagórski 6, Kamil Duliniec 2, Tomasz Duliniec



Temat: egzamin polityka społeczna i programowanie rozwoju...
POLITYKA SPOŁECZNA 7.02 godz 9-13
9.00
1 Kaja Kasperska
2 Marta Jastrzębska
3 Iwona Jazgara
4 Marcin Jabłoński
5 Jan Ćwiek
6 Michał Gołębiewski

10.00
1 Dawid Deręgowski
2 Marcin Konwerski
3 Kamil Kowalik
4 Tadeusz Kozak
5 Norbert Kazuła
6 Olga Guzik

11.00
1 Arek Gleń
2 Tomasz Górski
3 Jagoda Jóźwiak
4 Dorota Jałowiec
5 Jolanta Kalamus
6 Natalia Kowal

12.00
1 Mariola Latusek
2 Ilona Kopcińska
3 Asia Judka
4 Adam Koziara
5 Paweł Kapuściński
6 Andrzej Kosowski

13.00
1 Paweł Krzciuk
2 Paweł Kamiński
3 Maciej Koszyk
4 Piotr Janczak
5 Joanna Jucha
6

Ci którzy nie są nigdzie wpisani niech sobie wybiorą wolny termin i dadzą znać

iwonka dnia Wto 14:27, 03 Lut 2009, w całości zmieniany 1 raz



Temat: Płocka Liga LotRa
1. Maciej "Brain" Żelechowski 60VP(PG tylko tak to można nazwać )
2. Filip "Fifiberd" Magdziarz 43VP
3. Krystian "Thingol" Wawrocki 41VP
4. Adam "Gołąb" Gołębiewski 33VP
5. Łukasz "Misiek" Wyszyński 27VP
6. Mateusz Krzewiński 24VP
7. Łukasz "Tokjo" Duszyński 23VP
8.Wojciech "Pony" Kowalski 17VP
9. Wojciech Czurakowski 13VP
10. Bartek "Orson" Górnicki 12VP

No i tabela będzie zaktualizowana po następnym turnieju, o którego będziemy starać się aby odbył się w MDKu. Turniej będzie na 400pts, jako sprawdzenie rozpisek na Pomorze ... Tyle offtopu .

P.S. DW, jak możesz przyklej temat ;p




Temat: Northcon 31.03-1.04 - Zabiera się ktoś z nami ?
26/31. Jak na drugi większy turniej źle nie jest. Ale moje kości znów się popisały :/. Trzy 2 masakry dałem i 1 duże zwycięstwo i trzy masakry dostałem. Ostatnią bitwe musiałem oddać bo trza było jechać . Tyle... Można temat zamknąć

1. Jakub Ezekiel Kosicki 139 VP
2. Grzegorz Chojnowski 129VP
3. Wojciech Pluto Pluciński 119VP

4. Piotr Piterson Grzegolec 114VP
5. Łukasz ZaRzol Zarzycki 113VP
6. Michał Ugluk Ławniczak 112VP
7. Mateusz Merlin Kaziów 105VP
8. Patryk Potworek Szpura 104VP
9. Michał Glorfindel Molenda 102VP
10. Henryk Alexander Jankowski 99VP
11. PAtryk Ryś Gęsiak 97VP
12. Mirosław Khazad Przeklasa 94VP
13. Piotr Hibner 94VP
14. Bartosz Elfos Czmyr 90VP
15. Kamil Finrod Chojnacki 90VP
16. Kacper Grynder 89VP
17. Aleksander Alesis Jasnoch 87VP
18. Filip Święcicki 86VP
19. Dominik Maximus Tylko 86VP
20. Piotr Annatar vel Off Kurek 83VP
21. Damian Midam Michalewicz 79VP
22. Darek Lola Dunadan Piotrowiak 78VP
23. Romek Mucha Muszyński 72VP
24. Ariel Artiss Tissler 69VP
25. Michał Lord Mike Maciejczak 68VP
26. Filip Fifiberd Magdziarz 65VP
27. Marcin Kędzierski 63VP
28. Karol Zielak Zielke 63VP
29. Adam Gołąb Gołębiewski 52VP
30. Piotr Helm Kowal 45VP
31. Michał Erestor Bojan 44VP




Temat: egzamin polityka społeczna i programowanie rozwoju...
zgodnie z dzisiejszymi ustaleniami po msg lista wygląda tak:
PROGRAMOWANIE ROZWOJU 5.02 godz 9-13
9.00
1 Marta Jaztrzębska
2 Kamil Kowalik
3 Tadeusz Kozak
4 Kaja Kasperska
5 Marcin Jabłoński
6 Iwona Jazgara
10.00
1 Jagoda Jóżwiak
2 Jolanta Kalamus
3 Natalia Kowal
4 Olga Guzik
5 Norbert Kazuła
6
11.00
1 Jan Ćwiek
2 Michał Gołębiewski
3 Arek Gleń
4 Adam Koziara
5 Paweł Kapuściński
6
12.00
1 Mariola Latusek
2 Ilona Kopcińska
3 Joanna Judka
4 Andrzej Kosowski
5 Dawid Deręgowski
6
13.00
1 Paweł Krzciuk
2 Paweł Kamiński
3 Maciej Koszyk
4 Piotr Janczak
5 Tomasz Górski
6 Dorota Jałowiec

Tyle osób mam zapisane z tym że nie wiemy dokładnie po ile osób wchodzi i jaki będzie podział między prof Pruskiem i dr Golik... wyjaśni się to zapewne w środę po egzaminie dla grup wcześniejszych

iwonka dnia Wto 14:27, 03 Lut 2009, w całości zmieniany 2 razy



Temat: Turniej infinity BOARDING ACTION II 28.03.2009 Warszawa
Wyniki

1 Piotr Grula "SAPER"
2 Julijusz Sabak "BORS"
3 Duszczyk Radosław "MESKA" 101855Vf27
4 Rafał Bzoma "BZYK" 102805g199
5 Adam Wojciechowski Trych
6 Michał Kościelak "COSTI" 102022sw34
7 Tomasz Spustek "TIMI" *
8 Wojciech Wojnarski "MARU" 101849y058
9 Tomasz Gesicki "LUBIECIEMNOZDIZUO" *
10 Maciej Grzywnowicz "DAGOBERT" 102804g198
11 Tomasz Gołębiewski "GOLABT" *

*-osoby te otzrymaja jutro swój indywidualny Pincode. Osoby które nie posiadają Pincodu lub nie podały mi go proszone są o wysłanie mi PM w elu nadania nowego lub podesłanie mi posiadanego. Czekam do wtorku. W środe wysyłam wyniki do CB

co do turnieju. Jest to 3 i ostatni turniej infinity na który przychodze po nocnej zmianie w pracy. Energia zchodziła ze mnie w ciagu trwania turnieju co zaowocowało mega błędami w sędziowaniu jak i graniu za co przepraszam wszytskich.

Mam nadzieje ze poza tymi kilkoma zgrzytami podobało sie wam. Zwiekszenie rozpietości punktowej zdało egzamin

do zobaczenia na turnieju zamykającym lige




Temat: Turniej infinity BOARDING ACTION II 28.03.2009 Warszawa
Wyniki z punktami małymi, duzymi zdobytymi i duzymi straconymi

1. Piotr Grula SAPER 101843c147 CA 515 20 0
2. Juliusz Sabak BORS 101847xx16 Nom 346 16 3
3. Duszczyk Radosław MESKA 101855Vf27 PO 387 15 10
4. Rafał Bzoma BZYK 102805g199 YJ 415 14 5
5. Adam Wojciechowski Trych 102807g201 JY 219 11 14
6. Michał Kościelak COSTI 102022sw34 PO 314 9 15
7. Tomasz Spustek TIMI 102808g202 YJ 266 9 14
8. Wojciech Wojnarski MARU 101849y058 Haqq 257 8 14
9. Tomasz Gesicki LUBIECIEMNOZDIZUO 102809g203 CA 205 8 12
10. Maciej Grzywnowicz DAGOBERT 102804g198 Haqq 185 7 12
11. Tomasz Gołębiewski GOLABT 102809g204 PO 68 3 20

Czekam jeszcze na PIN od BORS-a. Jesli do środy go nie dostane to Borsie dostajesz nowy numer i wysyłam wyniki do CB

Na nastepnym BA bedzie mniej meczenia się z drzwiami (nie bedzie napewno FtF przy ARO hakera a śluzy zewnetzrne będą otwierane bez testu i zamykac sie beda po odcumowaniu dropshipa/wyjściu modelu). Wiekszośc tych zasad była wstawiona po to by nie mozna było polowac guided amunition na modele po drugiej stronie statku.




Temat: Płocka Liga LotRa
Punkty będą liczone tak jak w lidze ogólnopolskiej. Czyli Tabela jak narazie wygląda tak:
1. Maciej "Brain" Żelechowski 25
2. Krystian "Thingol" Wawrocki 24
3. Filip "Fifiberd" Magdziarz 19
4. Bartek "Orson" Górnicki 14
Wojciech "Pony" Kowalski 14
5. Mateusz Krzewiński 11
6. Adam "Gołąb" Gołębiewski 10
Łukasz "Misiek" Wyszyński 10
7. Łukasz "Tokjo" Duszyński 7
8. Mateusz 'Sheverish' Szczygieł 5
Wojciech Czurakowski 5
9. Piotr 'Woroś' Worowski 3




Temat: Wyniki z gruntów u Horodeckiego
Grad Monika 100% 5,0
Gregorek Aleksandra 100% 5,0
Frąszczak Piotr 80% 4,0
Gaca Łukasz 80% 4,0
Chmielewski Tomasz 73% 3,5
Gołębiewski Michał 70% 3,5
Jarosz Mateusz 70% takie same
Kalicki Szymon 70% prace do wyjaśnienia
Brzeski Marcin 63% 3,0
Gawin Michał 63% 3,0
Rogowska Katarzyna 60% 3,0
Grubich Katarzyna 57% 2,5 możliwośc dopytu
Gabiec Tomasz 53% 2,5 możliwośc dopytu
Gaca Adam 53% 2,5 możliwośc dopytu
Gola Emilia 53% 2,5 możliwośc dopytu
Kitowicz Jarosław 47% 2,0
Bielawska Wioleta 33% 2,0
Dembicki Artur 33% 2,0
Kumkowska Anna 33% 2,0
Filipowicz Dorota 30% 2,0
Janicki Paweł 30% 2,0
Biały Bartłomiej 20% 2,0



Temat: Tenis stołowy
Dziękujemy wszystkim za pomoc przy turnieju

Za chwilę wrzucę wyniki, a trochę później zdjęcia.

Turniej z okazji Odzyskania Niepodległości - Jabłonna

Kl. I-II - Dziewczęta

1. Katarzyna Górniak

Kl. I-II - Chłopcy

1. Maciej Jareczek

Kl. III-IV - Chłopcy

1. Michał Kopacz
2. Krzysztof Gołębiewski
3. Adam Janabi
4. Dawid Górniak

Kl. V-VI - Dziewczęta

1. Katarzyna Komendarczyk
2. Katarzyna Karczewska
3. Monika Wieraszko
4. Tamara Cendrowicz
5. Klaudia Karpińska
6. Klaudia Frankowicz
7. Dominika Józefowicz
8. Natalia Kaczorowska

Kl. V-VI - Chłopcy

1. Marcin Wiśniewski
2. Mateusz Jakubowski
3. Konstanty Papadopoulos
4. Daniel Stankiewicz
5. Jakub Papadopoulos
6. Michał Konarzewski
7. Patryk Capiga
8. Mateusz Murawski

Gimnazjum - Dziewczęta

1. Monika Stopka

Gimnazjum - Chłopcy

1. Bartłomiej Komorowski
2. Monika Stopka (Monika postanowiła spróbować swoich sił z rówieśnikami)
3. Łukasz Prusinowski
4. Piotr Górniak

Szkoła średnia - Chłopcy

1. Damian Walczak
2. Tomasz Prusinowski
3. Robert Siejko

Panie OPEN

1. Małgorzata Kowalska
2. Wanda Myślińska

Panowie OPEN

1. Michał Machnacki
2. Sebastian Kwiatkowski
3. Marcin Baćkowski
4. Bartłomiej Komorowski
5. Sebastian Prusinowski
6. Olaf Bryliński
7. Łukasz Prusinowski
8. Krzysztof Górniak
9. Marcin Wyżykowski
10. Andrzej Lewandowski
11. Janusz Wysocki
12. Jerzy Wierzbicki

Wystartowało 71 zawodników z: Jabłonny, Chotomowa, Skierd, Legionowa.



Temat: Dług/Debt (1999)
------------------------------------------------------------



Data premiery: 1999-11-19 (Polska)

Reżyseria: Krzysztof Krauze
Scenariusz: Krzysztof Krauze , Jerzy Morawski
Zdjęcia: Bartosz Prokopowicz
Muzyka: Michał Urbaniak



Opowieść o strachu, nadziei i desperacji. Dramatyczna historia dwójki przyjaciół i człowieka, który zamienił ich życie w koszmar. Dwaj młodzi biznesmeni szukają swojej szansy. Zamiast niej spotykają człowieka, który postanowił skorzystać na ich łatwowierności. Postawił warunki, oni je odrzucili i próbowali zapomnieć o popełnionym błędzie. On pamiętał. Prośbą i groźbą, szantażem i łagodną perswazją próbował wymusić na nich spłatę wyimaginowanego długu. Nie sposób się od niego uwolnić. Chyba że... Taka historia jak senny koszmar czy okrutna bajka mogła wydarzyć się w każdym wielkim lub małym mieście świata. Wydarzyła się w Warszawie - naprawdę.



Robert Gonera: Adam
Jacek Borcuch: Stefan
Andrzej Chyra: Gerard
Cezary Kosiński: Tadeusz
Joanna Szurmiej: Basia
Agnieszka Warchulska: Jola
Przemysław Modliszewski: "Młody", pomocnik Gerarda
Krzysztof Gordon: Ojciec Adama
Sławomira Łozińska: Matka Adama
Maria Robaszkiewicz: Matka Basi
Edyta Bach: Joanna, siostra Adama
Jakub Bach: Jurek, siostrzeniec Adama
Joanna Kurowska: Ania, ciężarna leżąca w szpitalu wspólnie z Basią
Jerzy Gudejko: Lekarz opiekujący się Basią w szpitalu
Henryk Gołębiewski: Robotnik na budowie

------------------------------------------------------------



Temat: KJS Mikołajki 2007
Lista zgłoszeń z numerami startowymi:

1 Michał Gołębiewski Michał Gac Fiat 126p 1
2 Michał Bochenek Andrzej Gieroń Fiat S.C. 1

3 Jakub Kokoszka Piotr Pawlak Opel Corsa 2
4 Piotr Lisicki Gosia Rosińska Ak Polski Daihatsu 2
5 Paweł Wyszyński Justyna Kieliszczyk Ak Polski Fiat C.C. 2
6 Michał Czarnocki Marek Nowowiejski Ak Polski Fiat S.C. 2
7 Piotr Polowczyk Paweł Klimkowski Ak Centrum Fiat C.C. 2
8 Maciek Matysiak Inez Adamska Fiat S.C. 2
9 Konrad Kojda Michał Kojda Fiat S.C. 2

10 Rafał Trzaska Dorota Gołębiewska Ak Polski VW Polo 3
11 Adam Tomalak Jakub Domański Citroen Saxo 3
12 Piotr Pelak Piotr Klimek LADA 3
13 Łukasz Dąbkowski Ak Polski Ford Escort 3
14 Krzysztof Oracz Piotr Skrobisz Citroen C2 VTS 3
15 Grzegorz Szlanta Grzegorz Szlanta Citroen Saxo 3
16 Bartosz Dąbkowski Lech Cisowski Skoda Felicja 3
17 Bartosz Jędrychowicz Mateusz Moczorodzyński Honda CRX 3

18 Radosław Piedziuk Tomasz Puczkowski AS MAK BMW 318 4
19 Tomasz Wikieł Tomasz Wichrowski Opel Astra 4
20 Robert Cichewicz Grzegorz Dziewulski Mitsubishi Lancer 4
21 Paweł Tomaszek Adam Tomaszek Subaru Impreza 4
22 Ziemowit Jędryczkowski Ryszard Plucha Ak Polski Nissan Almera 4
23 Mariusz Runo Andrzej Klimek Fiat Brava 4

oraz komunikat nr 1:

1. Zmienia się program przebiegu imprezy na następujący:

Program KJS MIKOŁAJKI 2007 01.12.2007

Odbiór administracyjny 01.12.2007 od godz. 09.00
Badanie kontrolne BK-1 01.12.2007 od godz. 09.30
Pierwsze posiedzenie ZSS 01.12.2007 godz. 11.00
Publikacja listy załóg dopuszczonych do startu 01.12.2007 godz. 12.00
Start I załogi 01.12.2007 godz. 13.00
Meta I załogi 01.12.2007 ok. godz. 17.00
Opublikowanie końcowej klasyfikacji prowizorycznej 01.12.2007 godz. 19.00
Opublikowanie końcowej klasyfikacji ostatecznej 01.12.2007 godz.19.30
Rozdanie nagród 01.12.2007 godz. 19.45

Harmonogram imprezy zawarty w książce drogowej jest zgodny z w/w programem.

2. Zmienia się miejsce Badania Kontrolnego. Przeprowadzone zostanie w Stacji Kontroli Pojazdów ul. Przedpole 1 zgodnie z harmonogramem.

3. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się w Domu Kultury przy ul. Grochowskiej 274 (na tyłach Urzędu Dzielnicy Praga Południe) wejście od ul. Kamionkowskiej



Temat: Reprezentacja Polski
Mamy dobre chęci, nie mamy stadionów

Piłkarskie ME 2012. W Kijowie trwa debata polsko-ukraińska.

Polscy działacze rozmawiają z Ukraińcami owspólnej organizacji piłkarskich mistrzostw Europy. Na razie mamy niewiele atutów – brakuje stadionów, a szef sportu właśnie złożył dymisję. Polska i Ukraina to jedni z ośmiu oficjalnych kandydatów do organizacji mistrzostw Europy 2012. Oprócz nas, chęć organizacji zgłosiły wspólnie Chorwacja iWęgry, a także Włochy, Grecja, Rumunia, Rosja, Turcja i Azerbejdżan. Zwycięzcę poznamy 8 grudnia przyszłego roku. Od wczoraj polska delegacja – z członkami MENiS, doradcami premiera i władzami PZPN na czele – uczestniczy w Kijowie w pierwszych oficjalnych rozmowach ze stroną ukraińską. – Oczekujemy stworzenia wspólnej dokumentacji, którą trzeba wysłać w lipcu do Europejskiej Unii Piłkarskiej, by starać sięoorganizację mistrzostw - mówi rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu Mieczysław Grabianowski. Bez szefa sportu W ostatniej chwili ze swojego udziału w delegacji wycofał się szef polskiego sportu Wiesław Wilczyński, który złożył dymisję. Jego miejsce zajął podsekretarz stanu w MENiS Henryk Gołębiewski. – Zmiana nie powinna wpłynąć negatywnie na przebieg rozmów w Kijowie. Pan minister Gołębiewski doskonale zna sprawy dotyczące polskiej kandydatury. Jest fachowo przygotowany, poza tym wspiera go radca ministra Andrzej Banasiak – podkreśla Grabianowski. – W czwartek nic konkretnego się nie wydarzy, właśnie przygotowujemy plan jutrzejszych rozmów – mówił nam wczoraj wieczorem przebywający w Kijowie Adam Olkowicz, członek prezydium PZPN odpowiedzialny za sprawy dotyczące organizacji ME 2012. –Wpiątek spotkamy się m.in. z prezydentem Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej Hryhoryjem Surkisem, ministrem sportu Jurijem Pawlenką i szefami ekipy roboczej – dodawał. Czekamy na przetarg Działacze debatują, tymczasem z niepokojem obserwujemy zastój w pracach nad przebudową Stadionu Dziesięciolecia i Legii, które naszym zdaniem powinny ubiegać się (oczywiście nie przy takim wyglądzie) o organizację mistrzostw. Wciąż nie ogłoszono przetargu na budowę obiektu Legii, z pojemnością 35 tysięcy miejsc. Istnieją sprzeczności dotyczące charakteru tego obiektu (narodowy czy miejski). W przypadku Stadionu Dziesięciolecia, który zdaniem ŻW powinien stać się Stadionem Narodowym, też jest więcej rozmów niż konkretów. – Robimy, co możemy. Niedawno zorganizowaliśmy spotkanie z udziałem premiera i prezydenta Warszawy. Wystąpiliśmy z inicjatywą umieszczenia tej inwestycji w Narodowym Planie Rozwoju w latach 2007-2013. O wszystkim zadecyduje rząd – tłumaczy Mieczysław Grabianowski.




Temat: Barbórka Warszawska, kiedyś Kryterium Asów.
Czy ktoś planuje wyjazd do stolycy? Ponieważ nie koliduje z Pragą i jeśli będzie Makinen to ja chętnie się wybiorę, zawsze to lepiej jak siedzieć w domu Poniżej takie moje spostrzeżenia, odnośnie czegoś , co kiedyś było Kryterium Asów i dla asów było zarezerwowane. Otóż rozrasta nam się lista i.....

1 Daniel Kamieński Wojciech Perek Renault Clio Williams 2
2 Tomasz Nowak Kamil Sokołowski Skoda Fabia 1
3 Kamil Butruk Maciej Wilk Mitsubishi Lancer 3
4 Marcin Pasecki Ryszard Ciupka Citroen C2 1
5 Wojciech Koczeski Błażej Matusiak Subaru Legacy 3
6 Mariusz Stec Joanna Madej Mitsubishi Lancer Evo IX 3
7 Krzysztof Szymański Jarek Latosek Subaru Legacy 3
8 Grzegorz Bonder Daria Dziwisz Honda Civic 2
9 Piotr Murawski Karol Strzała VW Golf 2
10 Michał Guranowski Michał Bojar VW Polo 1
11 Aleksander Jaroszewicz Paweł Tarapacki Peugeot 206 XS 1
12 Michał Sołowow Maciek Baran Peugeot 207 S2000 3
13 Zbigniew Staniszewski Bartłomiej Boba Mitsubishi Lancer Evo IX 3
14 Aron Domżała Grzegorz Baran Renault Clio 2
15 Grzegorz Duda Paweł Reising Mitsubishi Lancer Evo VIII 3
16 Maciej Oleksowicz Andrzej Obrębowski Subaru Impreza 3
17 Krzysztof Oleksowicz Majka Szpotańska Subaru Impreza 3
18 Sławomir Góralewski Tomasz Ochman Subaru Impreza 3
19 Ziemowit Jędryczkowski Maciej Kołdej Nissan Almera 2
20 Piotr Ilnicki Michał Czernecki Renault Clio 2
21 Marcin Gagacki Jacek Rosiński Opel Astra 2
22 Jacek Ptaszek Paweł Szkopek Toyota Corolla WRC 3
23 Zbigniew Cieślar Adam Ogierman Renault Clio R3 2
24 Marcin Dobrowolski Michał Dobrowolski Citroen C2 1
25 Maciej Longota Marcin Celiński Peugeot 206 RC 2
26 Kacper Wyrwas Michał Trocki Renault Clio 2
27 Janusz Szafraniec Łukasz Wawrzyńczyk Mitsubishi Lancer 3
28 Konrad Kwiatkowski Marcin Bąk BMW 318 is 2
29 Marek Kwaśnik Katarzyna Buś Opel Astra 2
30 Adam Tomaszek Mitsubishi Lancer Evo IX 3
31 Leszek Kapłan Michał Miklaszewski Peugeot 106 Rallye 1

Dlaczegóż to na 31 zawodników o 10 w ogóle nie słyszałem, 15 pozostałych nic praktycznie nie osiągnęło, a jakby organizator dokonywał właściwej selekcji (nie dzieląc kierowców na tych co mają 2500 zł i tych co ich nie mają) sześciu mogłoby zostać..... ???? Nazwisko Sołowow wygląda tam teraz mniej więcej tak, jak Hotel Gołębiewski na polu namiotowym.



Temat: Orlik Brzeg juniorzy mlodsi - sezon 2007/08
SKS Orlik Brzeg - UKS Heweliusz Żukowo 37:27 (15:12)

Orlik: Sebastian Gołębiewski, Kamil Nicpoń - Jarosław Bus 10, Marcel Ungier 7, Waldemar Stanoszek 5, Marcin Orzycki 5, Sebastian Jurek 4, Dawid Michalak 3, Dawid Podgórski 3, Mateusz Włodek, Igor Grabowski, Michał Adwent.
Kary: 10 minut.

Heweliusz: Adam Sylka, Łukasz Szustak - Krzysztof Cirocki 9, Szymon Marchewicz 5, Bartosz Fularczyk 5, Szymon Wydrowski 3, Michał Piwowarczyk 2, Michał Ankudowicz 1,
Paweł Kmita 1, Michał Peta 1, Adam Syldatk, Damian Gronowski, Arkadiusz Kusznik.
Kary: 12 minut.

Pierwsza połowa wyrównana. W drugiej odsłonie Orlik grał swoje, natomiast Heweliusz nie podjął walki. Zawodnicy z Żukowa grali ospale i bez wiary w zwycięstwo.

UKS Iskra Bydgoszcz - KSSPR Końskie 20:49 (7:27)

Iskra: Antoni Zalewski, Adrian Łysek - Jakub Dominik 4, Mateusz Grochowski 3, Martin Hemmerling 3, Mateusz Wróblewski 3, Tomasz Buda 2, Marcin Miedziejko 1, Patryk Irzemski 1, Filip Stępniak 1, Tomasz Napierała 1, Dawid Milewski 1.
Kary: 2 minuty.

KSSPR: Sebastian Pająk, Jan Sypytkowski - Patryk Śliwiński 13, Marcin Pałka 8, Karol Miśta 5, Łukasz Kuleta 5, Sławomir Majchrzak 5, Patryk Kosma 4, Michał Rokita 3, Paweł Zając 3, Piotr Kowal 2, Ernest Miller 1, Przemysław Tkaczyk.
Kary: 4 minuty.

Dawno w koneckiej hali sportowej nie widzieliśmy tak grającej ekipy KSSPR. Gra zespołowa, wykorzystane sytuacje strzeleckie (zwłaszcza kontry), dobra gra w obronie i dobra postawa Sebastiana Pająka. Oczywiście było tez kilka mankamentów. Jednak wszyscy zawodnicy zasłużyli na słowa pochwały. Szkoda zawodników Iskry, którzy pomimo wysokiej przegranej walczyli do końca spotkania.

Tabela:
1.KSSPR Końskie 2 4 90:50
2.UKS Iskra Bydgoszcz 2 2 58:81
3.SKS Orlik Brzeg 2 2 59:65
4.UKS Heweliusz Żukowo 2 0 57:78



Temat: Rajd Polski 2009 - Runda WRC !!
Jeśli już to 65 Rajd Polski a nie 64 to tak na marginesie

Jako safety zauważyłem kilka dość rażacych wad moim zdaniem mianowicie:
- brak miejsc parkingowych przy SSS, ludzie parkowali na prywatnych posesjach (własciciele napewno się cieszyli) bądz przy drodze od stacji ORLEN w Mikołajkach - a wystarczyło część placu na ktorym rok temu był park serwisowy przeznaczyć na parking jak widać myślenie boli co niektórych działaczy -(:
- druga sprawa zamało policji przy Hotelu Gołebiewski która miała rozładowywać zatory, zamiast je rozładowywać przyczyniała się do ich nasilania, strach pomyśleć co to będzie za rok
- na stronie rajdu brak jakiej kolwiek informacji o której startuje oes testowy - skandal o tym kiedy startuje testowy dowiedziałem się od zaprzyjaźnionej załogi chwała im za to
- na SSS brak trybun, można było choć postawić jakieś proiwizoryczne rusztwania czy coś w tym stylu aby ułatwić życie kibicom - ale poco
- gwizdki dla safety nieudolne jakieś strasznie ciche zestaw z Elmotu był wiele lepszy -zaobserwowane na testowym
- brak dostatecznej ilości wody mineralnej dla safeciaży to jest skandal !!! to że ktoś jest fanem tego sportu nieznaczy że ma ochotę sie spalić w 30 stopniwym upale stojąc na polu, bądz paść z wycieńczenia !!!!

Moim celem niejest obrażanie organizatora a pokazanie co trzeba poprawić aby za rok wszystko zagrało jak trzeba czego organiztorowi życzę. Nieco posypałem szutrem po oczach ale mam nadzieję że to wyjdzie na dobre rundzie RSMŚ

Odpowiedz organizatora na zarzuty:

Dzięki za informacje. Oczywiście jak zwykle konstruktywna krytyka powinna
wyjść krytykowanemu tylko na dobre więc mam nadzieję, że i tym razem tak
będzie. W części zarzuty jak najbardziej uzasadnione, w innych punktach
nie
do końca. Od strony organizacyjnej wygląda to bowiem trochę inaczej.
Proszę
pamiętać, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby w ramach przyjętego
budżetu rajdu zaoferować wszystkim możliwie najlepiej zorganizowaną
imprezę.
Czasem brakuje właśnie pieniędzy, czasem czasu a czasem i jednego i
drugiego
(jak choćby w przypadku trybun na SSS). Rzeczywiście, w itinerarze
zabrakło
informacji o testowym, nie było jej też na mapach.

Pozdrawiam

Adam Widomski

A tu macie moje i brata fotki z rajdu stalismy na Grabówce i Trosie u brata Sztuka poszedł w "maliny" co widac na fotach he he

http://rapidshare.de/files/39712304/65_Rajd_Polski_2008.rar.html



Temat: [Wydzielone] Sympozjum Liturgiczne
EUCHARYSTIA - TRADYCJA CZY TERAŹNIEJSZOŚĆ?

SYMPOZJUM LITURGICZNE

17 kwietnia 2008

9.00 - Msza św. sprawowana w j. łacińskim (wg Mszału Pawła VI) - kościół p.w. św.
Krzyża

Przewodniczenie - abp prof. Marian Gołębiewski - Metropolita Wrocławski

10.30 - wykłady - aula PWT

. Wprowadzenie - ks. prof. Waldemar Irek - Rektor PWT

. Sprawowanie Mszy św. przed Soborem Trydenckim na podstawie wrocławskich
ksiąg liturgicznych - ks. prof. Helmut Sobeczko - Opole

. Celebracja Mszy św. i kult Najświętszego Sakramentu po Soborze Trydenckim -
blaski i cienie reformy potrydenckiej - bp dr Stefan Cichy - Legnica

. Celebracja Eucharystii po Soborze Watykańskim II - Novus Ordo Missae -
naprawdę novus? - ks. dr hab. Stanisław Araszczuk - Legnica

14.30 - relacje - aula PWT

. Eucharystia w dokumentach Pawła VI - ks. prof. Tadeusz Reroń - Wrocław

. Eucharystia w dokumentach Jana Pawła II - ks. dr Mariusz Majewski - Legnica

. Eucharystia w adhortacji Sacramentum Caritatis Benedykta XVI - ks. prof.
Włodzimierz Wołyniec - Wrocław

. Motu Proprio Summorum Pontificum Benedykta XVI i wytyczne Konferencji
Episkopatu Polski - ks. dr Bolesław Orłowski - Wrocław

. Kult Eucharystii poza Mszą św. we współczesnej praktyce Kościoła - ks. dr
Marek Adaszek - Legnica

. Język liturgii - językiem człowieka - ks. dr Adam Łuźniak - Wrocław

. Przestrzeń liturgiczna - ks. dr Marek Kluwak - Legnica

17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu - katedra wrocławska

W razie czego prerzuccie do aktualnosci. info jest rowniez dobre dla sluzby liturgicznej oltarza



Temat: Historie miłosne

Twórcy:Reżyseria: Jerzy Stuhr
Scenariusz: Jerzy Stuhr
Zdjęcia: Bartosz Prokopowicz
Muzyka: Adam Nowak

Obsada:Jerzy Stuhr: adiunkt, ksiądz, pułkownik, więzień
Irina Alfyorova: Tamara
Katarzyna Figura: Kryśka
Jerzy Nowak: Ankieter
Dominika Ostałowska: Ewa
Karolina Ostrożna: Magda
Artur Barciś: adwokat
Maciej Stuhr: student Ikonowicz
Jerzy Trela: Generał
Henryk Gołębiewski: taksówkarz
Małgorzata Drozd: sędzina
Katarzyna Kowalska: Studentka
Robert Latusek: Student
Krzysztof Stroiński: Dziekan

Fabuła: Czterech mężczyzn - granych przez tego samego aktora - zostaje wezwanych na przesłuchanie do tajemniczego urzędu. Funkcjonariusz zadaje im pytania, dotyczące ich życia prywatnego. po wyjściu z biura wszyscy czterej zostają poddani kolejno próbie: czy potrafią dochować wierności osobom, które ich kochają?

drugi film w reżyserii Jerzego Stuhra, ale pierwszy całkowicie autorski, właściwie komediodramat, nie komedia... dedykowany Krzysztofowi Kieślowskiemu i nawiązujący do jego filmów...

historie czterech miłości splecione ze sobą w ciekawy, niezwykle brawurowy sposób... czterej bohaterowie (grani przez Jerzego Stuhra) - ksiądz, naukowiec, wojskowy i kryminalista - choć pozornie różni, mają ze sobą coś wspólnego...

tak naprawdę, dla mnie to historia jednego człowieka... każdy z nas ma w sobie kilka "osobowości" (i nie ma to żadnego związku z żadną chorobą psychiczną)... spotykają nas różne sytuacje, stajemy przed różnymi problemami, często diametralnie od siebie odmiennymi - ten film jest rozliczeniem, swoistym rachunkiem sumienia każdego z bytów cząstkowych skupionych w jednym człowieku... rozliczeniem z miłości spełnionych i zawiedzionych...



Temat: [Wrocław] Zabytki w miniaturze dla niewidomych
Niewidomi oglądają już wrocławską katedrę



Miniaturkę katedry pw. św. Jana Chrzciciela dostępną dla niewidomych i niedowidzących odsłonięto we wtorek we Wrocławiu. Na tabliczkach opisano brajlem historię kościoła.

- Nareszcie mogę zobaczyć piękno tej budowli. Dotąd słowo "katedra" było dla mnie puste, nie niosło żadnych treści. Wiedziałem, że są jakieś wieżyczki, jest wejście, ale nie miałem pojęcia o wszystkich niuansach architektonicznych. Teraz widzę jej piękno - mówił Adam Ćwikła, dyrektor biura zarządu okręgu dolnośląskiego Polskiego Związku Niewidomych.

Odlew z brązu przygotowali artyści z wrocławskiej pracowni "Wytwórnia", tej samej, która wykonała słynne krasnale. Autorem miniatury jest Marcin Michalak.

- Moi znajomi odlewnicy z politechniki z rezerwą podchodzili do przedsięwzięcia. Uważali, że to nadzwyczaj trudna do wykonania rzecz. Ale się udało, kolejna bariera została pokonana - mówi poseł Sławomir Piechota.

W odsłonięciu uczestniczył m.in. arcybiskup Marian Gołębiewski oraz Tadeusz Krasoń, prezes Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

W czerwcu zeszłego roku odsłonięto miniaturę wrocławskiego ratusza. W planach jest teraz przygotowanie w skali mikro Hali Stulecia.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,6749293,Niewidomi_ogladaja_juz_wroclawska_katedre.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=4778157



Temat: Nadchodzi.... Fear
Jeżeli ktoś jest z Warszawy może skorzystać, dzisiaj dostałem taką wiadomość.

INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ Warszawa, dn. 11 stycznia 2007 r.
Komisja Ścigania Zbrodni
Przeciwko Narodowi Polskiemu
Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej
w Warszawie

ZAPROSZENIE

Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie zaprasza 23 stycznia 2008 na Przegląd Filmowy Holokaust w filmie, poświęcony Zagładzie Żydów w czasie II wojny światowej, w polskim filmie fabularnym i dokumentalnym.

PROGRAM
&middot; Godz. 10.00 – Jeszcze tylko ten las, reż. Jan Łomnicki, obsada: Ryszarda Hanin, Marta Klubowicz, Marzena Trybała, Marek Bargiełowski, Zofia Czerwińska, rok. prod. 1991 (86 min.)
&middot; Godz. 11.40 – Życie za życie. Relacje osieroconych dzieci, wnuków, sąsiadów, film dok., realizacja Arkadiusz Gołębiewski, rok prod. 2007 (33 min.)
&middot; Godz. 12.30 – Z Kroniki Auschwitz, film dok. reż. Michał Bukojemski, fragment pt. Miłość, rok prod. 2005 (27 min.)
&middot; Godz. 13.10 – Korczak, reż. Andrzej Wajda, scenariusz Agnieszka Holland, muzyka Wojciech Kilar, obsada: Wojciech Pszoniak, Ewa Dałkowska, Zbigniew Zamachowski, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Jan Peszek, rok prod. 1990 (113 min.)
&middot; Godz. 15.20 – Kornblumenblau, reż. Leszek Wosiewicz, obsada: Krzysztof Kolberger, Adrianna Biedrzyńska, Marcin Troński, Adam Kamień, Ewa Błaszczyk, rok prod. 1988 (90 min.)
&middot; Godz. 17.10 – Pasażerka, reż. Andrzej Munk, obsada: Aleksandra Śląska, Anna Ciepielewska, Barbara Horawianka, Jan Kreczmar, Kazimierz Rudzki, rok prod. 1963 (60 min.)

Przegląd Filmowy odbędzie się w siedzibie Biura Edukacji Publicznej IPN Oddział w Warszawie, ul. Chłodna 51 (Warsaw Trade Tower), sala konferencyjna 28 piętro.

Jednocześnie informujemy, że 30 stycznia 2008 r. o godz. 15.00 odbędzie się seminarium Śladami Holokaustu, w ramach którego dr Jacek Leociak poprowadzi wykład: Obraz obozów koncentracyjnych w filmie, w którym zostaną omówione m. in. filmy zaprezentowane w czasie Przeglądu Filmowego.

Informacje i zgłoszenia:
Wiesława Młynarczyk, (0-22) 526 19 15 , e- mail wieslawa.mlynarczyk@ipn.gov.pl.



Temat: Wątek wyborczy!
Z firmy windykacyjnej do resortu zdrowia

Marzena Kasperska 2007-11-22, ostatnia aktualizacja 2007-11-22 19:35

Adam Ugrewicz, wrocławski ekonomista i muzykolog, będzie podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia.
- Rozmawiałem o tym z minister Ewą Kopacz, ale nominacji jeszcze nie dostałem - zastrzega Ugrewicz, choć z naszych informacji wynika, że jest pewnym kandydatem na to stanowisko. Rekomendował go PSL.

Drugim podsekretarzem stanu ma być Marek Twardowski z Porozumienia Zielonogórskiego, organizacji skupiającej lekarzy rodzinnych, a wiceministrem zdrowia - świętokrzyski poseł PO Krzysztof Grzegorek.

Ugrewicz jest magistrem ekonomii i muzykologiem. Zdrowiem zajmuje się od 2003 roku, gdy Henryk Gołębiewski, lewicowy marszałek województwa dolnośląskiego, mianował go pełnomocnikiem ds. restrukturyzacji służby zdrowia. Był także prezesem spółki, która zajmowała się restrukturyzacją długów wałbrzyskich szpitali.

Na początku 2005 roku Ugrewicz został dyrektorem Szpitala Chirurgii Plastycznej w Polanicy (doprowadził do jego likwidacji), pełnomocnikiem ministra zdrowia Marka Balickiego, odpowiedzialnym za uruchomienie Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy i jego pierwszym dyrektorem. Na początku 2006 roku odwołał go z tej funkcji minister Zbigniew Religa.

Ostatnio Ugrewicz pracował w Electusie, lubińskiej spółce handlującej szpitalnymi długami. - Nigdy nie byłem drapieżnym windykatorem. Jako pełnomocnik zarządu ds. ochrony zdrowia starałem się doprowadzić do sytuacji, by spółka była postrzegana jak przychylny partner ZOZ-ów - tłumaczy.

Ugrewicz zastrzega, że nie wie jeszcze, co dokładnie będzie robił w resorcie zdrowia. Najchętniej zająłby się restrukturyzacją i przekształcaniem ZOZ-ów.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,4698472.html



Temat: 1
Okienko transferowe w toku. Polscy piłkarze się nie wstrzymują od międzynarodowych wojaży, chcąc robić karierę za granicą, szukają angażu w zagranicznych klubach

Anglia
Paweł Abbott (N - Darlington FC -> Oldham Athletic FC)
Ben Starosta (O - Sheffield United FC -> Darlington FC)
Artur Krysiak (B - Motherwell FC -> Birmingham City FC)

Cypr
Adam Czerkas (N - Łódzki KS -> Énossis Néon Paralimníou)
Adrian Sikora (N - Real Murcia CF -> APÓEL Nikozja)
Maciej Żurawski (N - AÉ Lárissas -> AS Omónia Lefkossías)

Czechy
Dawid Pietrzkiewicz (B - Stal Sanok -> FC Baník Ostrawa)

Grecja
Marcin Baszczyński (O - Wisła Kraków -> AÓ Atrómitos Peristeríou (Ateny)
Marek Gołębiewski (N - PAÓ Néon Epivatón -> AS Ródos)
Arkadiusz Malarz (B - ÓFI (Iraklion) -> AÉ Lárissas)
Bartosz Tarachulski (N - AÓ Kavála -> GS Diagóras Ródou)
Tomasz Wisio (O - Linzer ASK -> GS Lýttos Ergotélis)
Marek Zieńczuk (P - Wisła Kraków -> AÓ Xánthi)

Holandia
Michał Janota (N - SC Feyenoord -> SBV Excelsior (Rotterdam)

Iran
Andrzej Bednarz (O - Radomiak Radom -> Zob Ahan Isfahan)

Litwa
Janusz Bucholc (O - Wigry Suwałki -> Vėtra Wilno)

Niemcy
Artur Wichniarek (N - DSC Arminia Bielefeld -> Hertha BSC Berlin)
Igor Witczak (N - Tur Turek -> 1.FC Germania Egestorf/Langreder)

Portugalia
Przemysław Kaźmierczak (P - FC Porto -> Vitoria Setubal)

Rosja
Rafał Murawski (P - Lech Poznań -> Rubin Kazań)

Rumunia
Rafał Grzelak (P - AÓ Xánthi -> Steaua Bukareszt)

Słowacja
Daniel Pyrka (O - HFC Humenné -> ŠK Zemplín Michalovce)
Mateusz Pyrka (P - HFC Humenné -> ŠK Zemplín Michalovce)

Szkocja
Dawid Kucharski (O - Lech Poznań -> Heart of Midlothian FC)
Łukasz Załuska (B - Dundee United FC -> Celtic FC)

Szwajcaria
Zbigniew Zakrzewski (N - Arka Gdynia -> FC Sion)

Włochy
Błażej Augustyn (O - Rimini Calcio FC -> Calcio Catania)
Michał Miśkiewicz (B - Milan AC (ME) -> AC Chievo Verona)

Wśród transferowych powrotów do macierzystego kraju, największe zaciekawienie panuje dookoła postaci Mariusza Jopa wracającego po paru latach do Wisły Kraków, Marcina Mięciela przechodzącego do swojego dawnego klubu, Legia Warszawa oraz zawieszonego Jakuba Wawrzyniaka, któremu skończyło się wypożyczenie.



Temat: Obóz Jaworki 2006
Ku pamięci: uczestnicy i kadra zgrupowania
.
Augustyniak Adam
Walczak Jan
Chojnacki Janusz
Strugiński Stanisław
Kłos Bogdan
Łukin Jacek
Puławski Mirosław
Bałut Karolina
Bałut Milena
Bieniek Karolina
Ceglarska Monika
Dybowska Milena
Grabowska Aleksandra
Grabowska Alicja
Kopyt Daria
Korzeniewska Emilia
Kowalska Anna
Lach Magdalena
Lewandowska Agata
Nec Magdalena
Obigowska Paulina
Poręba Marta
Sztal Sandra
Szygoska Gabriela
Tyczewska Beata
Zych Weronika
Bieliński Oskar
Grabowski Adam
Kuliński Bartosz
Ludwikowski Bartłomiej
Możdzyński Michał Artur
Rajkowski Kamil
Ruszkowski Mariusz
Rybnik Rafał
Tyrakowski Michał
Wojciechowski Jakub
Adamkiewicz Maria
Kowalczyk Milena
Zajączkowska Marta
Ciska Magdalena
Pilarski Adrian
Dolman Paweł
Młodzianowski Adam
Ruszkowski Ernest
Garwacki Jakub
Śliwiński Przemysław
Duda Paweł
Gołębiewski Adam
Krzemiński Łukasz
Krzemiński Marcin
Lawendowski Michał
Lubarski Krzysztof
Nowacki Grzegorz
Nowacki Wojciech
Pawlik Kacper
Petrykowski Łukasz
Pilarczyk Rafał
Prokop Krzysztof
Rzymkowski Amadeusz
Rzymkowski Przemysław
Sporczyk Paweł
Sztuczka Paweł
Wojciechowski Mateusz
Ziółkowski Sebastian
Zych Mateusz
Brudzyńska Ewa
Kwiatkowska Agnieszka
Łuciakiewicz Marta
Machowska Karolina
Machowska Marta
Nowacka Magdalena
Okrąglewska Aleksandra
Petrykowska Marta
Piórkowska Katarzyna
Szczyglińska Magda
Budek Wioletta
Dembińska Maria
Kucharczyk Ania
Pielacińska Anna
Pielaciński Karol
Szczygliński Marcin
Saski Marcin
Brzeziński Adam
Dyszkiewicz Przemysław
Garstka Norbert
Idzikowski Jakub
Jaskulski Mateusz
Jaskulski Michał
Kozłowski Dominik
Kukulski Bartłomiej
Mierzejewski Bartosz
Osipowicz Łukasz
Panek Maciej
Piekarski Jarosław
Rejent Kajetan
Rutkowski Marcin
Wójtowicz Adrian
Wypych Emil
Zieliński Tomasz
Olkowicz Klaudia
Zaborowska Nina
Żelechowski Dawid
Kosela Mateusz
Oszkało Mariusz
Kozłowski Dawid
Wiekiera Damian
Gronczewski Wojciech
Kosewski Mateusz
Kossakowski Piotr
Chorzewska Karolina
Gąsiorek Joanna
Gąsiorek Weronika
Godlewska Izabela
Guławska Patrycja
Kornatowska Emilia
Olszewska Anna
Pawlak Karolina
Ślęzak Beata
Wiśniewska Anna
Wolert Magdalena
Wybicka Katarzyna
Zielińska Katarzyna
Krasny Mateusz
Podlecki Daniel
Bukowski Patryk
Rolka Przemysław
Bieniek Mateusz
Zieliński Mariusz
Gruda Krzysztof
Gałązka Maciej
Gałązka Michał
.
Grzymkowski Bogdan
Kaźmierkiewicz Elżbieta
Kaźmierkiewicz Katarzyna
Kobla Renata
Kucharczyk Grzegorz
Kucharczyk Katarzyna
Magierska Ewa
Małecka Elżbieta
Małecki Darek
Orlikowski Darek
Sztuczka Marta
Wojciechowska Iwona
Wojciechowski Mirosław
Ciska Katarzyna
Marzyńska Magda
Brudzyński Tomasz
Wrześniewska Izabela
Jabłoński Tadeusz
Świercz Agnieszka
Kucharski Karol
.
Pozdrawiam Jacek Patora (były komendant)




Temat: Co słychać u rywali?
6 marca 2004, 11:00 - Warszawa (boczne boisko przy ul. Racławickiej)
Gwardia Warszawa 0-3 Polonia Warszawa
Jarosław Mazurkiewicz, Paweł Sobczak, Bartosz Tarachulski

źródło: www.polonia.civ.pl

6 marca 2004, 12:30 - Legionowo
Legionovia Legionowo 0-8 Legia Warszawa
Marek Saganowski 25 (k), 35, 39, 82, Manuel Pablo García 49, 51, Tomasz Sokołowski I 73, Jacek Magiera 76
Legionovia Legionowo: 1. Sebastian Dzisiewicz (46' 12. Sebastian Knap) - 4. Marek Sarnecki (79' 11. Grzegorz Reks), 15. Krzysztof Wierzbicki, 19. Michał Lewandowski (68' 16. Marcin Gralewski), 3. Michał Górski (46' 5. Wojciech Rostkowski) - 8. Konrad Karaszewski (62' 2. Konrad Cichosz), 21. Maciej Orłowski, 17. Marcin Woźniak, 14. Adam Centkowski (55' 6. Cezary Wróbel) - 7. Piotr Barchwic, 10. Dariusz Zjawiński (72' 9. Artur Igraś)
Legia Warszawa: 1. Artur Boruc (46' 12. Andrzej Krzyształowicz) - 3. Wojciech Szala, 5. Jacek Zielinski (72' 15. Michał Pulkowski), 4. Marek Jóźwiak - 7. Tomasz Sokołowski II, 6. Tomasz Jarzębowski (72' 16. Adam Gmitrzuk), 8. Łukasz Surma (46' 18. Jacek Magiera), 14. Aleksandar Vuković (46' 22. Tomasz Sokołowski I), 11. Tomasz Kiełbowicz (59' 21. Radosław Wróblewski) - 10. Marek Saganowski, 9. Piotr Włodarczyk (46' 17. Manuel Pablo García)

6 marca 2004, 11:00 - Ostrowiec Świętokrzyski (boisko na Rawszczyźnie)
Stasiak/KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4-0 Radomiak Radom
Jacek Kacprzak 32, Arkadiusz Sojka 36, 82, Arkadiusz Miklosik 87

Radomiak - Zwolenianka 1:0 (0:0)
Gol: Michalski (61 min, karny)
Skład: Minda - Cieciura, Michalski, Szary - Bonin, Golos, Roslaniec, Sobieska, Wojtas - Kucenko, Golebiewski.
Kolejny sparing udowodnił że Radomiak jest bez formy. Wygrana 1:0 z V ligową Zwolenianka nie napawa optymizmem.
Dwaj nowi napastnicy - Marek Gołębiewski i Kamil Janas - pojawili się w Radomiaku na sobotnich sparingach.
Gołębiewski był jesienią w składzie Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, ale formalnie pozostaje zawodnikiem Gwardii Warszawa. - Właśnie ze stołecznym klubem będziemy prowadzić pertraktacje w sprawie pozyskania tego napastnika - informuje prezes Radomiaka Wiesław Pietrzyk. - Nie ukrywam, że z zawodnikiem zawarliśmy już wstępne porozumienie i pojawi się na poniedziałkowym treningu.

MAZOWSZE PŁOCK - RADOMIAK RADOM 1:3 (1:1).
Bramki dla Radomiaka: Rosłaniec, Gołębiewski, Gołoś.
Radomiak: Minda - Cieciura, Michalski, Szary, Bonin, Gołoś, Rysiewski, Rosłaniec, Wojtaś, Kucenko, Gołębiewski oraz Gałczyński, Sobieska, Ziółek, Barzyński, Janas.

źródło: www.gazeta.pl

Marek Gołębiewski zawodnikiem Radomiaka
Występujący ostatnio w pierwszoligowym Świcie Nowy Dwór Mazowiecki Marek Gołębiewski będzie reprezentował barwy Radomiaka. Być może to nie koniec wzmocnień "zielonych".



Temat: Sportowe podsumowanie roku 2007 - WYNIKI
WYNIKI

W głosowaniu wzięło udział 79 osób (rekord)

1. SPORTOWIEC ROKU
1 Marcin Nowacki 275
2 Kimberly Williams 214
3 Tomasz Leśniak 198
4 Joei Clyburn 173
5 Łukasz Ogorzelec 172
6 Tomasz Jaworski 166
7 Marcin Stefaniszyn 146
8 Marcin Pawluk 142
9 Tomasz Rabanda 129
10 Leszek Majdański 123
11 Kamil Smuga 115
12 Maciej Stępień 115
13 Khaili Sanders 102
14 Łukasz Szczucki 99
15 Anna Marczewska 88
16 Andrej Kowalew 83
17 Krzysztof Pachołek 79
18 Artur Zagórski 75
19 Olena Proszczenko 74
20 Marek Zagórski 72
ważnych 48

2. MŁODZIEŻOWIEC ROKU
1 Adrian Tekliński 99
2 Andrzej Bartkiewicz 87
3 Bartosz Krocz 85
4 Anna Krawczyk 83
5 Natalia Bajor 78
6 Mariusz Gnatowicz 76
7 Paweł Boczarski 76
8 Aleksandra Teklińska 74
9 Natalia Jędrzejko 63
10 Sebastian Gołębiewski 59
ważnych 52

3. OBCOKRAJOWIEC ROKU
1 Kimberly Williams 167
2 Joei Clyburn 142
3 Olena Proszczenko 91
4 Khaili Sanders 73
5 Andrej Kowalew 68
6 Ałła Jurlagina 41
7 Jekaterina Dworska 34
8 Amber Watts 30
9 Ludmiła Lubarska 29
ważnych 45

4. TRENER ROKU
1 Mariusz Andruchowicz 97
2 Łukasz Zieliński 85
3 Paweł Pietraszek 69
4 Franciszek Moszumański 59
5 Krzysztof Kubiak 56
6 Janusz Korcala 51
7 Robert Karlikowski 50
8 Marek Szulczewski 49
9 Krzysztof Leroch 45
10 Jerzy Rusin 39
ważnych 40

5. KOSZYKARKA ROKU
1 Kimberly Williams 134
2 Justyna Daniel 84
3 Joei Clyburn 79
4 Joanna Chełczyńska 63
5 Olena Proszczenko 60
6 Mirela Pułtorak 59
7 Khaili Sanders 55
8 Anna Marczewska 44
9 Magdalena Rzeźnik 39
10 Daria Cybulak 13
ważnych 42

KOSZYKARSKA PIĄTKA ROKU (kobiety)
Kimberly Williams, Justyna Daniel, Joei Clyburn, Joanna Chełczyńska, Olena Proszczenko

6. KOSZYKARZ ROKU
1 Maciej Stępień 101
2 Adam Adamczyk 93
3 Marcin Kucharski 69
4 Krzysztof Pachołek 66
5 Paweł Pacuła 62
6 Tomasz Pieszyński 59
7 Artur Zagórski 56
8 Grzegorz Łyczkowski 39
9 Marek Soroka 29
10 Grzegorz Jarosławski 26
ważnych 40

KOSZYKARSKA PIĄTKA ROKU (mężczyźni)
Maciej Stępień, Adam Adamczyk, Marcin Kucharski, Krzysztof Pachołek, Paweł Pacuła

7. PIŁKARZ ROKU
1 Marcin Nowacki 92
2 Tomasz Jaworski 83
3 Paweł Boczarski 58
4 Kamil Smuga 54
5 Janusz Fabijaniak 42
6 Łukasz Bonar 37
7 Bartosz Kruk 35
8 Piotr Grzyb 30
9 Tomasz Rabanda 28
10 Mariusz Świtoń 24
11 Artur Adasik 19
12 Mariusz Zuzek 19
13 Stefan Karnatowski 19
14 Marek Zagórski 17
15 Tomasz Raczyński 15
16 Łukasz Błaszczyk 15
17 Łukasz Szpak 14
18 Kamil Mazurkiewicz 12
19 Zenon Białek 9
20 Grzegorz Wierzba 8
ważnych 42

PIŁKARSKA JEDENASTKA ROKU
Kamil Smuga - Piotr Grzyb, Artur Adasik, Mariusz Zuzek, Marcin Nowacki, Paweł Boczarski, Janusz Fabijaniak, Łukasz Bonar, Bartosz Kruk, Tomasz Jaworski, Tomasz Rabanda

8. SZCZYPIORNIAK ROKU
1 Łukasz Ogorzelec 134
2 Marcin Stefaniszyn 78
3 Kamil Herudziński 67
4 Mateusz Janklowski 56
5 Bartosz Galar 53
6 Łukasz Szczucki 49
7 Tomasz Pociecha 38
8 Krzysztof Bort 38
9 Sebastian Gołębiewski 37
10 Maciej Golda 26
11 Szymon Suwiczak 25
12 Konrad Betka 24
13 Piotr Sendra 23
14 Waldemar Stanoszek 23
15 Piotr Łabowski 19
ważnych 46

SIÓDEMKA SZCZYPIORNISTÓW ROKU
Marcin Stefaniszyn - Łukasz Ogorzelec, Kamil Herudziński, Mateusz Janklowski, Bartosz Galar, Łukasz Szczucki, Tomasz Pociecha

9. KOLARZ ROKU
1 Tomasz Leśniak 120
2 Adrian Tekliński 110
3 Andrzej Bartkiewicz 83
4 Łukasz Młodynia 64
5 Kajetan Skrobich 59
6 Paweł Pac 59
7 Wojciech Pszczolarski 51
8 Dominika Żukowska 36
9 Mateusz Łysy 36
10 Damian Zagajski 12
ważnych 42

10. POLSKI SPORTOWIEC ROKU
1 Euzebiusz Smolarek 272
2 Robert Kubica 252
3 Adam Małysz 209
4 Otylia Jędrzejczak 162
5 Agnieszka Radwańska 147
6 Paweł Korzeniowski 146
7 Paweł Zagumny 145
8 Marek Plawgo 140
9 Grzegorz Tkaczyk 135
10 Justyna Kowalczyk 129
11 Tomasz Adamek 117
12 Mateusz Sawrymowicz 91
13 Leszek Blanik 76
14 Szymon Kołecki 64
15 Sylwia Gruchała 57
16 Tomasz Gollob 44
17 Lidia Chojecka 43
18 Piotr Reiss 33
19 Przemysław Stańczyk 29
20 Dorota i Mariusz Siudkowie 19
ważnych 42



Temat: Sportowe podsumowanie roku 2007 - WYNIKI
REGULAMIN KONKURSU
1. W głosowaniu mogą brać udział tylko zarejestrowani użytkownicy forumbrzeg.pl
2. Głosujemy na formularzu umieszczonym na stronie www.forumbrzeg.pl/plebiscyt
3. Plebiscyt zawiera 10 kategorii
4. Nie trzeba głosować we wszystkich kategoriach
5. Aby w danej kategorii głos był ważny należy wypełnić w niej wszystkie pola
6. Aby oddany głos był ważny konieczne jest podanie swojego nicka z forumbrzeg.pl oraz adresu e-mail
7. Forumowicze zarejestrowani na forum do końca 2007 roku podają tylko nick
8. Forumowicze zarejestrowani w 2008 roku oprócz nicka muszą podać dodatkowo swoje imię i nazwisko
9. Głosujemy do końca 2 lutego 2008 roku

TU GŁOSUJEMY

KATEGORIE I KANDYDACI
Kandydaci zostali wybrani głównie na podstawie wyboru sportowców i trenerów poszczególnych miesięcy w 2007 roku oraz plebiscytów klubowych.

1. SPORTOWIEC ROKU
Joei Clyburn (koszykówka)
Tomasz Jaworski (piłka nożna)
Andrej Kowalew (szachy)
Tomasz Leśniak (kolarstwo)
Leszek Majdański (brydż)
Anna Marczewska (koszykówka)
Marcin Nowacki (piłka nożna)
Łukasz Ogorzelec (piłka ręczna)
Krzysztof Pachołek (koszykówka)
Marcin Pawluk (baseball)
Olena Proszczenko (koszykówka)
Tomasz Rabanda (piłka nożna)
Khaili Sanders (koszykówka)
Łukasz Szczucki (piłka ręczna)
Kamil Smuga (piłka nożna)
Marcin Stefaniszyn (piłka ręczna)
Maciej Stępień (koszykówka)
Kimberly Williams (koszykówka)
Artur Zagórski (koszykówka)
Marek Zagórski (piłka nożna)

2. MŁODZIEŻOWIEC ROKU
Natalia Bajor (tenis stołowy)
Andrzej Bartkiewicz (kolarstwo)
Paweł Boczarski (piłka nożna)
Mariusz Gnatowicz (koszykówka)
Sebastian Gołębiewski (piłka ręczna)
Natalia Jędrzejko (piłka nożna)
Anna Krawczyk (softball)
Bartosz Krocz (lekkoatletyka)
Adrian Tekliński (kolarstwo)
Aleksandra Teklińska (koszykówka)

3. OBCOKRAJOWIEC ROKU
Joei Clyburn (koszykówka)
Jekaterina Dworska (koszykówka)
Ałła Jurlagina (koszykówka)
Andrej Kowalew (szachy)
Ludmiła Lubarska (koszykówka)
Olena Proszczenko (koszykówka)
Khaili Sanders (koszykówka)
Amber Watts (koszykówka)
Kimberly Williams (koszykówka)

4. TRENER ROKU
Mariusz Andruchowicz (kosz/piłka)
Robert Karlikowski (piłka ręczna)
Janusz Korcala (piłka nożna)
Krzysztof Kubiak (koszykówka)
Krzysztof Leroch (koszykówka)
Franciszek Moszumański (kolarstwo)
Paweł Pietraszek (piłka ręczna)
Jerzy Rusin (piłka ręczna)
Marek Szulczewski (piłka ręczna)
Łukasz Zieliński (baseball)

5. KOSZYKARKA ROKU
Joanna Chełczyńska
Joei Clyburn
Daria Cybulak
Justyna Daniel
Anna Marczewska
Olena Proszczenko
Mirela Pułtorak
Magdalena Rzeźnik
Khaili Sanders
Kimberly Williams

6. KOSZYKARZ ROKU
Adam Adamczyk
Grzegorz Jarosławski
Marcin Kucharski
Grzegorz Łyczkowski
Krzysztof Pachołek
Paweł Pacuła
Tomasz Pieszyński
Marek Soroka
Maciej Stępień
Artur Zagórski

7. PIŁKARZ ROKU
Artur Adasik
Zenon Białek
Łukasz Błaszczyk
Paweł Boczarski
Łukasz Bonar
Janusz Fabijaniak
Piotr Grzyb
Tomasz Jaworski
Stefan Karnatowski
Bartosz Kruk
Kamil Mazurkiewicz
Marcin Nowacki
Tomasz Rabanda
Tomasz Raczyński
Kamil Smuga
Łukasz Szpak
Mariusz Świtoń
Grzegorz Wierzba
Marek Zagórski
Mariusz Zuzek

8. SZCZYPIORNIAK ROKU
Konrad Betka
Krzysztof Bort
Bartosz Galar
Maciej Golda
Sebastian Gołębiewski
Kamil Herudziński
Mateusz Janklowski
Piotr Łabowski
Łukasz Ogorzelec
Tomasz Pociecha
Piotr Sendra
Waldemar Stanoszek
Marcin Stefaniszyn
Szymon Suwiczak
Łukasz Szczucki

9. KOLARZ ROKU
Andrzej Bartkiewicz
Tomasz Leśniak
Mateusz Łysy
Łukasz Młodynia
Paweł Pac
Wojciech Pszczolarski
Kajetan Skrobich
Adrian Tekliński
Damian Zagajski
Dominika Żukowska

10. POLSKI SPORTOWIEC ROKU
Tomasz Adamek (boks)
Leszek Blanik (gimnastyka)
Lidia Chojecka (lekkoatletyka)
Sylwia Gruchała (szermierka)
Tomasz Gollob (żużel)
Otylia Jędrzejczak (pływanie)
Szymon Kołecki (podnoszenie ciężarów)
Paweł Korzeniowski (pływanie)
Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)
Robert Kubica (Formuła 1)
Adam Małysz (skoki narciarskie)
Marek Plawgo (lekkoatletyka)
Agnieszka Radwańska (tenis)
Piotr Reiss (piłka nożna)
Mateusz Sawrymowicz (pływanie)
Dorota i Mariusz Siudkowie (łyżwiarstwo figurowe)
Euzebiusz Smolarek (piłka nożna)
Przemysław Stańczyk (pływanie)
Grzegorz Tkaczyk (piłka ręczna)
Paweł Zagumny (siatkówka)[/b]



Temat: STATYSTYKI "POZNAŃ MARATON" 2000-2005
Lista poprawek które zrobiłem na listach wyników:
(na podstawie podobieństwa nazwisk i identycznego roku urodzenia)
MP1 - 2000
Tarasov Andriej --> Tarassov Andrey
Dikamenko Valeriy --> Dekanenko Valeriy
Nieściorug Janusz --> Nieścioruk Janusz
Mońkowski Dariusz --> Mańkowski Dariusz
Kasprzek Andrzej --> Kasprzak Andrzej
Orzechowsli Mieczysław --> Orzechowski Mieczysław
Janiszewski Miecczysław --> Janiszewski Mieczysław
Gołębiowski Tadeusz --> Gołębiewski Tadeusz

MP2 - 2001
Sztejtner Sławomir --> Sztejter Sławomir
Czaczayk Remigiusz --> Czaczyk Remigiusz
Kędziołka Sebastian --> Kądziołka Sebastian
Nieścioruk Jamusz --> Nieścioruk Janusz
Kubicki Bartlomiej --> Kubicki Bartłomiej
Drwecki Leszek --> Drwęcki Leszek
Łucki Wojciech --> Łącki Wojciech
Rażniak Mariusz --> Raźniak Mariusz
Ambroziewicz Henryk --> Ambrosiewicz Henryk
Białozyt Marcin --> Białożyt Marcin
Grzebielucha Tomek --> Grzebielucha Tomasz
Kijewski Marek --> Klijewski Marek
Monastyrski Borys --> Monastyrskyy Borys
Pawłowski --> Pawłowski Marek
Zachantke Walter --> Zuchantke Walter
Buczkowski Hilary --> Boczkowski Hilary

MP3 - 2002
Januszewski Mieczysław --> Janiszewski Mieczysław
Szewczyk Tadeusz --> Szewczak Tadeusz
Cieciel Jarosław --> Cięciel Jarosław
Waganknecht Robert --> Wagenknecht Robert
Fytczak Andrzej --> Frątczak Andrzej
Gnizadowski Roman --> Gniazdowski Roman
Radzymin Andrzej, Jan --> Radzymin Andrzej
Kaczmarek Henryk, Jan --> Kaczmarek Henryk
Ziętarski Robert --> Zięterski Robert
Batek Andrzej --> Bratek Andrzej
Dudkowiak Patryk --> Dutkowiak Patryk
Gzina Krzysztof --> Glina Krzysztof
Czarnus Franciszek --> Czarnous Franciszek

MP4 - 2003
Wontulok Andrzej --> Wantulok Andrzej
Scięgaj Hieronim --> Ścięgaj Hieronim
Kilian Grzegorz --> Kiljan Grzegorz
Dyrlaga Stanislaw --> Dyrlaga Stanisław
Bielecki Krzysztof --> Bielicki Krzysztof
Grzesica Przemyslaw --> Grzesica Przemysław
Strąż Michał --> Straż Michał
Monastyrski Borys --> Monastyrskyy Borys
Szychulda Adam --> Szychułda Adam
Dziarło Lech --> Dziarko Lech
Bycina Bartosz --> Bylina Bartosz
Szkrawan Jacek --> Wardyński Jarosław ???
Giertler Jerzy --> Girtler Jerzy

MP5 - 2004
Binkowski Cezary --> Bińkowski Cezary
Drawc Mieczyslaw --> Drawc Mieczysław
Szczechwicz Wojciech --> Szczechowicz Wojciech
Sinon Alexander --> Simon Alexander
Łapiński Aleksy --> Łopiński Aleksy
Łąbęcki Bogdan --> Łabęcki Bogdan
Janiszewski Miecczysław --> Janiszewski Mieczysław

MP6 - 2005
ZEBIK Mirosław --> ZĘBIK Mirosław
LEŚNIOWSKI Bogdan --> LEŚNIEWSKI Bogdan
TISZCZENKO Sergiej --> TIshchENKO Sergey
DERESZNIAK Michał --> DERSZNIAK Michał
HES Tomasz --> HĘŚ Tomasz
KOLOSIŃSKI Henryk --> KOŁOSIŃSKI Henryk



Temat: To już rok...
E tam, stolica jakaś.

We Wrocławiu już od kilku dni trwają liczne imprezy związane z rocznicą śmierci Jana Pawła II. Szczegółowy program tych obchódów znajdziecie tutaj i tam odsyłam ciekawskich.

Jutro szczytowy punkt wspomnianych wrocławskich obchodów - msza święta na Rynku z udziałem abp Mariana Gołębiewskiego Metropolity Wrocławskiego, władz Wrocławia i wszystkich mieszkańców tego pięknego miasta.

# godz. 18:00
Msza św. z homilią – abp Marian Gołębiewski Metropolita Wrocławski
Bogdan Tabisz – organy
Wykonawcy:
„Feichtinum” Chór Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu kier. art. Jolanta Szybalska-Matczak
Kameralny Chór Politechniki Wrocławskiej „Consonanza” kier. art. Marta Kierska-Witczak
Chór Bazyliki Mniejszej kier. art. Bogdan Tabisz
Kameralny Chór Męski „Cantilena” kier. art. Barbara Szarejko
Cappella Ecumenica kier. art. Adam Rajczyba
Chór Dziewczęcy „Puellae Cantantes” OSM I i II st. we Wrocławiu kier. art. Grażyna Rogala-Szczerek
Kameralny Chór „Angelus” kier. art. Barbara Szarejko Kameralny
Chór Akademii Medycznej we Wrocławiu kier. art. Agnieszka Franków-Żelazny
Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej kier. art. Małgorzata Sapiecha-Muzioł
Chór PSM II st. im. R. Bukowskiego kier. art. Artur Wróbel
Chór Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu kier. art. Anna Grabowska-Borys
Zespół Wokalny „Frassini Maggiori” kier. art. Zofia Urbanyi-Krasnodębska
Żeński Chór Akademicki Uniwersytetu Wrocławskiego kier. art. Barbara Zathey

# godz. 19:30
Modlitwa o pokój wyznawców różnych religii,

# godz. 20:15
Koncert "TOTUS TUUS"
Gheorghe Zamfir - fletnia Pana

# 21.00
Apel Jasnogórski i wieczorne czuwanie do 21:37
Prowadzą Duszpasterstwa Akademickie: Frassati, Przystań

W wyżej opisanym przedsięwzięciu będę miał skromny skromny udział. Będę w grupie studentów z duszpasterstw niosących pochodnie podczas uroczystej procesji.

Z ciekawszych punktów wymienić warto koncert, jaki odbył się kilka dni temu:

29.03.2006r. środa godz. 19:30
Kościół p.w. św. Karola Boromeusza
Koncert: „Pokolenie JP II".
Wykonawcy: 2TM 2,3, Maleo Reggae Rockers, Tomasz Budzyński

a także Drogę Krzyżową ulicami miasta, która się odbędzie za tydzień:

7.04.2006 r.
godz. 19:30 Droga Krzyżowa ulicami Wrocławia
z udziałem JE ks. abp Mariana Gołębiewskiego.
Wyjście sprzed gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, przejście ulicami Kuźniczą, wokół Rynku do bazyliki św. Elżbiety. Rozważania przygotowują Duszpasterstwa Akademickie Wrocławia. Na zakończenie Drogi Krzyżowej Msza św. w bazylice św. Elżbiety

Peace from Wrocław!



Strona 1 z 2 • Zostało wyszukane 70 wyników • 1, 2
Powered by wordpress | Theme: simpletex